Skocz do zawartości

[nawigacja] Proszę o podpowiedź nt. nawigacji


plou

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam nawigacji do zastosowań typowo turystycznych, nie interesuje mnie podłączanie czujników (no za wyjątkiem czujnika prędkości może), a głownie zależy mi na tym aby urządzenie miało następujące cechy:

  • wytrzymała bateria
  • czytelny interface
  • łatwość w wyznaczaniu trasy na samym urządzeniu
  • integracja ze Stravą - zaczytywanie wyznaczonych na Stravie kursów czy to bezpośrednio czy też po pośrednictwem dedykowanej strony (tak jak w Garminie ma to miejsce)
  • dobrze działającą opcję wyznaczania alternatywnych tras po zjechaniu z kursu
  • fajnie jak by sama mapa była dokładna
  • możliwość zaznaczenia żeby zobaczyć POI na mapie w najbliższej okolicy.
  • możliwość zaznaczenie różnych profili wg których będą wyznaczane trasy (mtb, szosa, gravel)

Myślałem o jednym z tych: Garmin Edge Explore 2, Karoo Hammerhead 2, Wahoo (no właśnie, jak Wahoo to który model?)  

Aktualnie mam Edge Explore 1 i jestem raczej średnio zadowolony z niego, po roku użytkowania bateria to jakieś nieporozumienie - z jasnością ekranu na minimum bateria wystarcza na ok 4h. Z tego co pamiętam to od nowości nie było dużo lepiej. 

Aczkolwiek czytałem że ver 2. poprawia wszystkie niedociągnięcia ver1. Sam garmin jako taki mi pasuje.

Która z tych trzech jest taką najbardziej przyjazną turyście rowerowemu ? Wahoo chyba jako jedyne nie ma dotykowego ekranu, ale z tego co widziałem to tam większość rzeczy wykonuje się aplikacji więc to też nie jest duży problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja mam Wahoo bolt v2, w wersji ROAM jak i Bolt niestety nie wyznaczysz w aplikacji od Wahoo trasy i nie dodasz punktów POI, umożliwi to chyba opcja płatna Ride With GPS (Trasa + POI), planowanie na komórce tzrab wykonać w innej aplikacji.

Stravy nie mam wiec nie wiem czy da radę dodać dodatkowe punkty do pliku GPX i by wyświetlał wahoo je na podczas jazdy, nie wiem czy jakikolwiek darmowy serwis pozwala to zrobić, sprawdzałem chyba większość i próbowałem edytować pliki w Vikingu, nie udało się.

trimmOne LITE - ma planowanie z aplikacji producenta na telefon, bateria pozwala na długą jazdę, ma dodatkowe ładowanie solarne i chyba rerouting, z puntami na mapie nie wiem czy jest takie planowanie w tej aplikacji.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...