Skocz do zawartości

[Opony] Jakie polecacie do gravela w rozmiarze 700x38C?


Calder

Rekomendowane odpowiedzi

W swoim gravelu miałem założone opony Maxxis Rambler 700x38C na których zrobiłem ponad 5200km. Niestety zawaliłem sprawę i zapomniałem zrobić podmiankę (a dokładniej zrobiłem ale zdecydowanie za późno) przodu z tyłem i dlatego jedna z nich jest już zbyt mocno zużyta. Efekt jest taki że jak przez pierwsze 4500km nie zaliczyłem ANI jednego kapcia tak teraz to już chyba z czwarte klejenie dętki więc postanowiłem już zmienić.

Rozmiar mi pasuje więc zostaję przy 700x38C, taki fajny kompromis według mnie. W ciężkim terenie nie jeżdżę, głównie asfalt i szutry, czasem jakieś wertepy przez las chociaż wiadomo czasem jakaś droga z kamiorami też się trafi. 

Ogólnie z tych Maxisów jestem zadowolony ale zastanawiam się czy są jakieś fajne alternatywy z bardziej przystępną ceną. Na mleku nie jeżdżę i raczej nie planuję się przesiadać więc nie muszą być tubeless ready. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na Gravelking SS, rozważałem wersję SK ale jednak ja większość jeżdżę po asfalcie więc to raczej dla mnie lepszy wybór. Na dodatek podobno SK lubi strzelać kamieniami po ramie.

Mam tylko dylemat czy brać wersję SS czy SS+. SS+ wyższa waga i bardziej mułowate w porównaniu do SS jednak dużo lepsza ochrona przed przebiciami a ja po ostatnich przygodach z Maxxisami jestem trochę przewrażliwiony na tym punkcie. 

 

PS: Sorry za post pod postem ale nie mogłem edytować pierwszego. 

Edytowane przez Calder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Continental Contact Speed 37c? https://www.centrumrowerowe.pl/opona-continental-contact-speed-pd2841/

Mam, używam. Bardzo wytrzymałe, nadadzą się na asfalt, szutr, żwir, ubite drogi leśne, nawet po trawie dają radę - nienawidzą piachu, na mokrej nawierzchni idą średnio, ale bez dramatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...