Skocz do zawartości

[Korbowód] Kiwający się korbnowód


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio po jeździe w deszczu zaczął mi skrzypieć korbowód. Na początku pomyślałem że pewnie coś się po kichało w suporcie i nawet się zebrałem wczoraj by go wyciągnąć. Ale okazało się że kiwa się lewa część korbowodu, faktycznie luz był na śrubie więc ją dokręciłem dosyć mocno. Jazda testowa nic nie skrzypi. Dziś niestety przejechałem 15 km i już pod nogą czułem że mam lewa strona goni mi na boki. Próbowałem trochę dokręcić kombinerkami bo miałem je ze sobą ale po chwili od razu puszczało.

No i teraz zastanawiam się co się mogło zepsuć, bo myślę w sumie o 4 rzeczach:

- śruba

- gwint w suporcie

- dziura w korbowodzie

- trzpień w piaście.

Coś pewnie trzeba wymienić ale w sumie nie mam pomysłu co zamówić i by przy wymienianiu po "sztuce" nie uszkodzić nowych rzeczy. Macie jakiś pomysł ?

W sumie mam jeszcze rower z którego mogę pożyczyć kilka części do testów.

Oczywiście najchętniej oddałbym do serwisu ale mają cholernie marne terminy więc trochę szkoda mi czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, remover napisał:

Jeździłeś z poluzowanym ramieniem korby, więc jest uszkodzona oś suportu (mniej możliwe) lub rozbite gniazdo na ramienu korby (o wiele bardziej mozliwe). Się nie naprawia, się wymienia.

Raczej naprawę sprowadziłbym do wymiany.

Teraz i tak nic nie załatwię więc może spróbuje wymienić jedno ramie korby z roweru syna i sprawdzę czy będzie ok. Jak tak to zamówię korbowód. I wymienię.

 

Zrobiłem pewnie koło 50 km , z czego pewnie 1/5 to spore podjazdy.

 

Edytowane przez rosomak79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...