Skocz do zawartości

[szosowy] Scott Liv który wybrać


Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

pomóżcie plisss, zastanawiam się nad szosą Scott lub Liv ale nie wiem którą wybrać. Kolorystyka to podrzędna rzecz. Chodzi mi bardziej o to, co ma rower :) Niestety ograniczony budżet :)

 

1. https://www.scott.pl/produkt/1293/8929/Rower-Contessa-Speedster-25-Disc

2. https://mcsport.pl/pl/liv-avail-ar-3-ocean-wave-2022.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mirella- szczerze - to żaden.

https://www.centrumrowerowe.pl/rower-szosowy-damski-ridley-liz-sla-disc-pd26668/ - tu masz rower za podobną kwotę na kompletnej grupie Shimano 105.

Mimo że wagowo nie jest najlepiej, to wciąż rower, który waży o 0,5 kg mniej niż ten Giant i o 1 kg mniej niż Scott (choć Scott na swojej stronie podaje inną wagę niż w innych źródłach podają), a mający zdecydowanie lepszy osprzęt.

Podlinkowane przez Ciebie rowery są na Shimano Sora, to osprzęt dwie klasy niższy niż Shimano 105.

Edytowane przez Ineffable
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, clavdivs napisał:

Ten ridley jest na kobietę z wzrostem ok 190cm. Dlatego taka cena . :)

Podałem to jako przykład roweru, a nie dopasowywałem rozmiaru, bo chyba musiałbym mieć szklaną kulę, żeby wiedzieć jakiego wzrostu jest autorka wpisu.

I zaręczam Cię, że ten rower da się kupić w dowolnym rozmiarze (pod warunkiem że posiada go dystrybutor) taniej niż widzisz na stronie Centrum Rowerowego. Podobnie jak wszystkie Ridleye. Kanzo A GRX 600 kosztuje tam 9999 zł, a ostatnio ludzie przez stronę Ridleya kupowali po 6999 zł.

Edytowane przez Ineffable
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna propozycja ode mnie w cenie 4500 zł. Osprzęt Shimano Tiagra, czyli oczko wyżej niż opcje przez Ciebie podlinkowane, hamulce hydraulicze, waga zbliżona do pozostałych - nie mała, aluminiowa rama, karbonowy widelec, dodatkowo mają rozmiar, w który mogłabyś się wpasować.

https://szybkierowery.pl/produkt/sensa-emilia-disc-tiagra/

 

 

Edytowane przez Ineffable
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Ineffable napisał:

Podałem to jako przykład roweru, a nie dopasowywałem rozmiaru, bo chyba musiałbym mieć szklaną kulę, żeby wiedzieć jakiego wzrostu jest autorka wpisu.

I zaręczam Cię, że ten rower da się kupić w dowolnym rozmiarze (pod warunkiem że posiada go dystrybutor) taniej niż widzisz na stronie Centrum Rowerowego. Podobnie jak wszystkie Ridleye. Kanzo A GRX 600 kosztuje tam 9999 zł, a ostatnio ludzie przez stronę Ridleya kupowali po 6999 zł.

Ridley nie jest specjalnie tani. To że można było kupić gravela po korzystnej cenie raczej należy traktować jako wyjątek niż regułę na każdy model. 

W mojej opinii oferta rowerów szosowych jest skromna, gravele zdominowały.  Przypuszczam że dużo taniej nie będzie niż ten Giant, czy Scott. Chyba że zrezygnujemy z tarcz.

Edytowane przez clavdivs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@clavdivs- ze skromną ofertą rowerów szosowych masz rację.

Ale odnośnie promek, to rzucają na wszystko - ostatnio Fenix Slic 105 Di2 (czyli z Fenixa ich najwyższy model) sprzedawali po 15k, dało się urwać z tego jeszcze 1k.

W regularnych cenach, które widać, powiedziałbym, że jest nawet drogi, a nie tylko, że nie jest tani.

31 minut temu, Mirella napisał:

Przymierzałam się też do Trek domane Ale 3.

Tu podobna sytuacja jak ze Scottem i Giantem - grupa osprzętu Sora. I hamulce mechaniczne.

 

Edytowane przez Ineffable
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...