Skocz do zawartości

[budżet 2900] trekking/miejski


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do zakupu roweru, raczej trekkingowego. Jeżeli chodzi o wyposażenie to kompletnie się nie orientuje. Głownie trasy do 15 km, asfat/ drogi leśne. Do sklepu na małe zakupy. Sporadycznie z fotelikiem dziecięcym lub przyczepką, bo za niedługo dzieci wyrosną. zależy mi na w miarę wyprostowanej sylwetce. Mój wzrost 168.  fajnie jak by był bagażnik,  siodło preferuje większe, ale to nie problem wymienić.

https://allegro.pl/oferta/rower-trekkingowy-damski-merida-freeway-9300-45-cm-13923962463

https://allegro.pl/oferta/romet-gazela-7-28-ciemnogranatowy-dm18-12868917693    tutaj bym musiała poszukać odpowiedniego rozmiaru.

https://allegro.pl/oferta/rower-trekkingowy-romet-gazela-6-28-l-20-14022815929

https://allegro.pl/oferta/rower-trekkingowy-romet-gazela-5-1-20-l-hydraulika-13951559610

Mogą być tańsze :) rozważałam też meridę 9200

Poproszę o weryfikację, ewentualne propozycję. Dziękuję

Edytowane przez natanata9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merida. I zaoszczędż tysiąc zł i zmień napęd na 1x 10, 11 Deore. Naprawdę. Dla 99% "zwyczajnych" użytkowników rowerów napęd 3x to jest udręka do niczego niepotrzebna, niewykorzystywana, przeszkadzająca. Albo najlepiej od razu poszukaj roweru z napędem Nexus 7 lub 8. Uwierz mi, podziękujesz za tę radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak. Kup najtańszą damską Meridę (to są dobre ramy) z hamulcami hydraulicznymi, dobrze wybierz rozmiar (lepiej mniejszy niż większy) Potem idź do dobrego serwisu i niech Ci zamontują napęd Deore 1x10. Po prostu to zrób, nie rozkminiaj, kocham jazdę na rowerze i wiem, co mówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@natanata9 piszesz o rowerze trekingowym a wybrałaś rowery miejskie, ich zaletą jest bogate wyposażenie (błotniki, dynamo lampki,itd) ale wadą dosyć wysoka waga. Pytanie czy nie będziesz musiała gdzieś ich wnosić i czy na sporadyczne przejażdżki potrzebujesz, błotników, dynama w piaście, stałego oświetlenia 

Niestety Gazele są bardzo ciężkie (17-18 kg) pytanie o Meridę ? Przerzutką się nie przejmuj mając trzy tarcze z przodu nikt cie nie zmusza do ich używania w 90 % przypadków jeździsz na środkowej dlatego nie ma sensu wymiany elementów w nowym rowerze jak pisze @Miro1970 jak się zużyją można się zastanowić.

Tabou ma lepsze komponenty niż Merida i  oraz jest 2 kg lżejszy od Gazeli jeżeli ta Maerida waży podobnie jak Tabou szedłbym w stronę Meridy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kettler napisał:

nikt cie nie zmusza do ich używania w 90 % przypadków jeździsz na środkowej dlatego nie ma sensu wymiany elementów w nowym rowerze jak pisze

Jeżdżąć na środkowej tarczy ma się gorszy zakres przełożeń niż w 1x10/11!!! Poza tym napęd bardziej się brudzi.I ma się niepotrzebną lewą manetkę itd. Poza tym, jak znam życie, prawie żadna "codzienna" użytkowniczka nie zmieni po zużyciu 3x na 1x, tylko będzie się z badziewiem niepotrzebym męczyć do śmierci. 

Spośród moich kilkunastu znajomych, co jeżdzą rekreacyjnie na rowerze, nikt nie używa poprawnie napędu 3x. Obserowwałem ich uważnie. To jest zawsze siłowa jazda i zmienianie biegów w ostateczności, bez rozumienia tego mechanizmu. A jak swojej przyjaciółce zmieniłem wręcz wbrew jej woli 3x7 na 1x10 - to jej jazda odżyła i jest mi za to mega wdzięczna teraz.

Posłuchaj mnie, a dobrze na tym wyjdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to jest słaby rower. Jak powiedziałem - kupić dopasowaną Meridę, przełamać opór (opór, bo jak znam życie, koleżanka po kupnie natychmiast zapomni o tych poradach i nic nie  będzie zmieniać), zaraz do mechanika, wymiana na 1x - i będzie git.

Druga opcja - szukać roweru na Nexusie 7/8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...