Skocz do zawartości

[pedały shimano spd sl] Zbyt duży luz w butach na pedałach spd sl


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich otóż mam problem, dzisiaj przyszły do mnie nowo kupione bloki shimano sh10 te czerwone z luzem 0 stopni bo wcześniejsze mi się już wyrobiły i samoistnie wypadały z zaczepu no i założyłem sobie nowe bloki na buty pojechałem przetestować i ku mojemu zdziwieniu jest bardzo duży luz lewo prawo nogą mogę ruszać jak chce i tutaj jest największy problem zaczep trzyma a luz jest jak nie wiem, regulowałem siłe wypięcia ale to nie w tym problem żadnego wypadku ani nic nie miałem żeby coś nie tak było nic ukruszonego albo urwanego w pedałach nie widać, bloki ładnie się wpinają z charakterystycznym dźwiękiem ale jest ogromny luz gdzie nie powinni być żadnego może ktoś z was wie co można w takiej sytuacji zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo lewo tak jak luz roboczy ale wcześniejsze bloki te same shimano sh10 czerwone 0 stopni luzu i trzymały się sztywno teraz po wymianie na te same bo stare się zużyły mają dużo luzu, zaczep trzyma ale luzu nie powinno być żadnego.

Mam dokładnie takie same, kupowałem z tej strony.

IMG_3661.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś odesłał, podmieniając bloki na podróby?

Co prawda żółte, ale może zauważysz prawidłowość. Podróby nie mają też znacznika środka bloku na bocznej ściance. Zresztą masz stare, może znajdziesz jakieś charakterystyczne punkty.

be_weary_of_fake_shimano_cleat_160999680

Swoją drogą, czytałem że bloki 0 to robienie sobie krzywdy na własne życzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi są potrzebne 0 stopni bo potrzebuje żeby but siedział ciasno bez żadnego luzu, dla osób niedoświadczonych 0 stopni jest oczywiście robieniem krzywdy ale zazwyczaj te osoby mają źle założone bloki na buty i zazwyczaj problemy ze stawami i kolanami. I bloki sprawdzone i są oryginalne porównałem z kilkoma zdjęciami w internecie, wiec nie powinno być problemu a pedały nie powinny nagle oba się zepsuć, sprawdzałem również dwa zestawy 2 stopniowych bloków tych niebieskich i jest to samo i nie wiem co się z tym stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie chodzi że masz doświadczenie, tylko że przy ruchu nogi góra/ dół, stopa w sposób naturalny lekko się obraca. Mając 0 stopni, blokujesz ten ruch, który przekłada się na dalsze części nogi.

Wiesz że nawet mało który zawodowiec jeździ na 0? Był kiedyś tam wywiad gdzie o to pytano, no i wydaje mi się że chyba nikt ich nie używał spośród 10 czy 20 ankietowanych z Pro Tour.

Co do Twojego problemu. Dziwne jest to wyjątkowo. A może masz sa słabo dokręcone bloki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wsadzisz teraz stare?

To będzie brawurowa teoria, ale może stare zużyte bloki, dopasowały się do pedałów, które też się zużyły. Jak bloki się ścierają, to na ogół robią się różne zadziory itd. Może nowe, gładkie bloki po prostu mają luz w pedale?

Daj zdjęcia pedałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ruszył ten temat dalej? Mam ten sam problem - nowe bloki (ogryginale kupione z nowymi pedalkami Shimano) - buty ruszają się w prawo i lewo na olbrzymim luzie - noga lata w różne strony, co wpływa na jakość jazdy - nawet mijający kolarze zwracali uwagę że coś nie tak u mnie z pedalkami/butami.

Edytowane przez bidon.jsp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...