Skocz do zawartości

[Sr Suntour] pionowe rysy na lagach


IgnacyOrl

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry, zauważyłem, że pojawiło mi się dużo rys na ladze.Sa wyczuwalne tylko jak przejadę po ladze paznokciem.Myślicie,że wystarczy serwis, czy będzie konieczna wymiana goleni?

wysyłam zdjęcie jak to wygląda.Nie widać tu wszystkich rys, jednak jest ich dosyć sporo.

Proszę o pomoc

IMG_0095.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam.

Ja zreanimowałem XCT HLO sprężyna Suntour po 2 letnim sezonowaniu roweru na zewnątrz- są tacy katownicy, ale to nie byłem ja. Dostałem rower w prezencie. 

Na początek zakupiłem nowy widelec a potem zabrałem sie za trupka. O dziwo, po rozebraniu wymianie ślizgów i uszczelki przepolerowałem koszmarne wżery papierem ściernym 1000- 2000 na gładko i poskładałem i działa. Problem był z kardridżem tłumika ale i jemu dałem radę- oleju było zero. Nawierciłem w górnej części otworek 3mm wylałem co było czyli kilka kropel, przepłukałem i zalałem hydrolem na full i to był błąd- na każdym krawężniku był strzał jakby szczeknięcie. 

Wylałem olej wspomnianym otworkiem i pojechałem po bułki. I było super. Ale nie za bardzo. Więc dolewałem olej strzykawką aż zaczeło to pracować- zabawy było co niemiara ale o to mi chodzi właśnie. Obecnie śmigam cała zimę na tym trupku i jest super. A nowy Suntour leży pod szafą i czeka aż ten trupek sie wysypie. 

Lagi codziennie czyszczę szmaticzką i oliwie 1 kropelka Brunox i to wszystko. Czasem dla wprawy rozbieram widelec i patrze co sie dzieje- otóz nic sie nie dzieje. 

Otworek w tłumiku zakleiłem plasterkiem dla niepoznaki a w dolnej części goleni dolnych nawierciłem otworki fi 2 mm celem odwodnienia po myciu na myjni i to działa- jest sucho. 

Oczywiście moja walka z materią ma charakter hobbystyczno- masochistyczny. Ale polecam jak kto czas ma na takie walki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2023 o 14:37, IgnacyOrl napisał:

@ACTIVIAa czy obejdzie się bez wymiany goleni?

Oddaje go na serwis i wymienią mi tulejki i zrobią serwis.Czy jest jednak konieczne wymienianie lag?Czy to tylko względy estetyczne?

 

Jeżeli lagi maja niewielkie wżery to można je przeszlifować papierkiem 500-1000-2000 aby nie było ostrych krawędzi bo zniszcza uszcelkę i ślizgi. I w koło komina można jeszcze się pokręcić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...