Skocz do zawartości

[Zębatki] oceniamy stan zużycia.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Polcy i Polaki, Polaki i Polcy...

Wybaczcie, że zaśmiecam ten wątek. ;) Zrobiłem dzisiaj testy na łańcuchu starym (0,6-0,7%) oraz nowym KMC wyjętym z pudełka.

Rezultaty są takie:
1) Stary łańcuch, duży blat - przeskakuje przy mocnym depnięciu na większości zębatek; mały blat - nie byłem w stanie wygenerować takiej siły nawet przy lekko zaciśniętych hamulcach. Druga próba na dużym blacie zakończyła się zerwaniem łańcucha (puściła spinka, dziwne...wygląda na całą, a jednak puściła).
2) Nowy łańcuch, obydwa blaty - łańcuch skacze po kasecie jak wszy po menelu. Dźwięk niczym seria z pepeszy. Nie trzeba mocno deptać.
3) Rozpieprzone kolano...stary łańcuch przeskoczył, bezwładność zrobiła swoje i kolano skończyło na koronie amortyzatora.
4) Ubytki w lakierze na tylnym trójkącie. Kto mnie podkusił do tych testów...? :wallbash:

Lepsze zdjęcia kasety tutaj:
https://photos.app.goo.gl/yLMvaWnSunB8QcZO2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim nieskromnym zdaniem wina jest korby.....Na kasecie nie może przeskakiwać na każdym biegu- może na 3 ale jak się przyjrzeć to nie powinno być tak tragicznie jak opisujesz. Nie bo Nie. Zwiększ nieco kąt opasania tylnej przerzutki (tak aby kółko przerzutki pracowało bliżej kasety) i załóż nowe blaty do korby. Zacznij docierać. Jeśli dalej będzie tragicznie- kaseta do wymiany również. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ja mam bardziej zajechane i kupiłem nowe, ale rower w międzyczasie był w serwisie na wymianie napędu i wszystko działa bez zarzutu na starych kółkach. Dolne nie ma chyba żadnego wpływu na działanie przerzutki, bo tylko napina łańcuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
9 minut temu, seniu001 napisał:

jedna sa xt a drugie xtr, ale nie wiem jak je odroznic

Zębatka założona na korbie (srebrna) to XTR , luźna to XT (czarna).

Masz też źle założony młynek na korbie , wypustka na wewnętrznym obwodzie małej zębatki powinna być pod ramieniem korby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...