Skocz do zawartości

[Siodło] Jakie po Brooksie B67?


miki11

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to, że Brooks się wypiął na kajentów i nie ma możliwości zakupu stalowego elementu zawieszenia. No i powstaje pytanko, co teraz? Jeżdżę na holenderskim trekkingu, pozycja 60°, ważę koło setki, generalnie 95% to asfalt, nie jeżdżę po górach i dziurawych leśnych szutrach. Ale zdarza mi się 80-100km klepnąć jednorazowo i wtedy problem z czterema literami jest poważny 🙂

Więc może podrzucicie coś sensownego, tańszego od tego Brooksa (który prawdę mówiąc był wygodny). Mój rozstaw kości (wyrostków) kulszowych to 15cm, w sklepie mówili, że powinienem szukać siodełka typu M3. Widzę jakieś niby genialnie medyczne Wittkopy za dziewięć dyszek, widzę Selle Royal za 200-300zł, ale nie jestem biegły w temacie bolącego tyłka. Widzę Ergona za ponad siedem stówek, a to już droho jest, bo mam ofertę na nowego Brooksa ze sklepu z gwarancją za pięćset. No i taka to zabawa jest... Gadu, gadu, a tyłek boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile miałeś tego brooksa? ile km zrobiłeś na nim? jak wytrzymał kilka lat i był wygodny to bym to samo kupił....ja mam juz chyba 8 lat, choc miałem swego czasu problemy z brakiem komfortu na nim ( co sie okazało, że wina siedziała we mnie a nie siodełku). Na niemieckich stronach rowerowym można kupić trochę taniej brooksa ( np bike-discount.de)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z doświadczenia wiem, że istnieją siodełka, które nie powodują bólu jąder (moich).

Musisz więcej napisać, ale nie o swoich jądrach, ale o obecnym siodełku, rowerze (żeby ci nikt nie proponował siodeł miejskich do enduro) oraz ... gaciach - tu też może być problem. Jak już miałeś rower z wygodnym siodłem to właściwie masz odpowiedź - jak nie masz doświadczenia rowerowego, to może być dłuższa dyskusja.

Do tego powszechnym błędem jest złe ustawienie siodła - nie poziome, ale np. silnie noskiem do góry - czy nie jest to twój przypadek. 

Ból też może mieć inne (medyczne) przyczyny, a korelacja czasowa z nabyciem jednośladu może zaciemniać obraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...