Skocz do zawartości

[2000-4000 zł] Miasto i trasy, uniwersalny pod większą wagę użytkownika


Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jedno mnie zastanawia, czego nie poruszyłem: jak w przypadku rowerów crossowych wygląda pozycja kręgosłupa i głowy i jaki to może mieć wpływ na kręgosłup szyjny? Miałem z nim pewne przejścia i zastanawiam się, czy mogą być problemy. Zawroty głowy na rowerze nie byłyby czymś dobrym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycja kręgosłupa, głowy, karku, zawroty głowy - to są kwestie zależne od odpowiedniego doboru rozmiaru ramy i jej geometrii w stosunku do warunków w jakich użytkujemy rower (lepiej nie jeździć szosą po bezdrożach, a na MTB nie pokonywać leżac na kierownicy 100km po asfalcie). Ogólnie rowery krossowe mają Pozycja kręgosłupa, głowy, karku, zawroty głowy - to są kwestie zależne od odpowiedniego doboru rozmiaru ramy i jej geometrii w stosunku do warunków w jakich użytkujemy rower (lepiej nie jeździć szosą po bezdrożach, a na MTB nie pokonywać leżac na kierownicy 100km po asfalcie). Ogólnie rowery krossowe mają chyba najlepszą możliwą geometrię do jeżdzenia casualowego miasto/lasy, co nie zmienia sprawy że rozmiar roweru trzeba starannie dobrać do rozmiaru swojego ciała.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powracam do tematu, naoglądałem się jutuba i chyba wjedzie ten Trek :D

Interesuje mnie natomiast kwestia opon, bo nigdy nie jeździłem na crossie/gravelu, a jedynie na mocarnych continentalach do MTB. Tam problemu z wywrotkami nie było, do tego jeszcze trzymałem rezerwę w dętce dla dodatkowej amortyzacji.

Jak opony crossowe wypadają na szuterku i/lub w terenie? Rozumiem, że zjazd z Kasprowego odpada i nie planuję, ale patrząc realnie, czy co, to znajdę stockowo w Treku Dual Sport 3 gen. 5 jest wywrotne poza asfaltem? Jak z przyczepnością np. podczas szybszych zakrętów na małych kamyczkach? Może warto pomyśleć o kupieniu jakichś oponek wraz z rowerem już od razu w sklepie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...