Skocz do zawartości

[Do ok. 6500 zł] Zakup roweru ht trail i wątpliwości z rozmiarem ramy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam jeszcze jedno pytanie.

Jak z serwisowaniem tego roweru (do deca mam bardzo daleko, nie moge znalezc nigdzie instrukcji obsługi)? Co ile trzeba sprawdzać różne rzeczy w rowerze? Jest sens nauki serwisowania podstawowych rzeczy w rowerze (jak tak to uczyłbym się na starym, jak coś zepsuje w nim, to sie nic nie stanie, a i tak go sprzedawać nie będę)? Czy dawać ten rower do normalnego serwisu? Jakie rzeczy musiałbym kupic, jeżeli bym się na to zdecydował?

Jestem zdany sam na siebie, ponieważ moi rodzice kompletnie się na tym nie znają. Jakby się czuł kupujący, biorąc rower serwisowany przez dziecko? Jak coś to mam jeszcze trochę kasy.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowy serwis roweru jest jak najbardziej do zrobienia samodzielnie, wszelkie tutoriale są w internecie. Przeczytaj tylko warunki gwarancji - często jest wymagany 1 serwis, najczęściej po 200km. Ja za ogarnianie roweru zabrałem się mniej więcej w twoim wieku i przydawało mi się to przez całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyna ekstrakcyjna lub rozpuszczalnik nitro, w sumie co tańsze. Do płukania i czyszczenia łańcucha. Kombinerki do rozpięcia i zapięcia łańcucha. Dwie szczoteczki od mycia zębów. 

W aerozolu zmywacz do hamulców samochodowych. Do tarcz hamulcowych, co jakiś czas, np raz w tygodniu. 

Po 30 godzinach czystej jazdy powinno się zdjąć lagi dolne, wyczyścić uszczelki i gąbki. Nasączyć je olejem i do środka na ślizgi smar. 

Popatrz na YT, wszystko jest proste i nauczysz się. 

Do dropera po odkręceniu nakrętki i wysunięciu "obrączki" teflonowej, do środka nalej oleju do łańcucha na mokre. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...