Skocz do zawartości

[Wymiana amortyzatora] Suntour xcm 32.


Rekomendowane odpowiedzi

Część, Chciałbym wymienić widelec w Kellys tygon r 10 .

Mam trzy typy

Bomber z2 150 mm

Rock shox revelation rc 150mm

Rock shox pike rct3 140mm

Rower do jazdy w różnym terenie,bez szaleństw.Co polecacie ? Mój typ to bomber ( jestem starej daty) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szalej ze skokiem, bo geometria się mocno zmieni i suport też pójdzie do góry. Masz 120mm i 130 jest rozsądne, a 140 to zalecane maksimum. Ja proponuję pike albo lyrik 140. Ja będzie za dużo skok w pike można zmniejszyć. Z2 ma prostszy tłumik Grip i mamy porównanie między nim a rc3. Tak czy inaczej będzie lepiej z widelcem, choć ważne jest czego się spodziewasz. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. A gdybym został przy skoku 120mm to który z tych powyższych byłby najlepszym wyborem? Ten obecny Suntour trudno nazwać amortyzatorem , więc myślę że zmiana będzie jak niebo a ziemia. Zakup planuje w sklepie "centrum rowerowe".  Widzę u jednego sprzedawcy na allegro te amory w niższej cenie.Skoro rury sterowe są nie przycięte tzn że widelce są nowe i nie ma obawy co do zakupu?Podałbym link do aukcji ale nie wiem czy można 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakości sprzedawcy z Allegro nie sprawdzę.
Zajrzyj jeszcze do Piwnica Rowerowa, bo mają dużo towaru.

Sorry, pomyliłem się. Z2 ma tłumik Rail. Grip jest w Z1. 
Główne pytanie - czego oczekujesz? Gdzie jeździsz. Bo Raił w Bomberze to prostszy tłumik, ale też nie kłopotliwy w ustawieniach i komfort zapewni. Lepszy tłumik typu Grip2 (Fox) lub Charger 3 może będzie miał przewagę przy ostrzejszej jeździe w trudnym terenie, ale trzeba się przyłożyć do regulacji. Do łagodnej, wycieczkowej jazdy już 120mm Pike Select z Chargerem (bez cyferki) będzie super luksem i bardziej w stylu fire and forget. Nie miałem do czynienia z tłumikiem Rail z Z2 ale na oko on, abo Pikę select i będzie cool. 
 

Pamietaj, że każdy dobry widelec będzie wymagał dość kosztownego serwisu (tani tez wymaga serwisu). 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś zerknąć na te dwa amory?

https://allegro.pl/oferta/rock-shox-pike-select-rc-29-120mm-debonair-boost-13638695746?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr&utm_campaign=83cb05bf-12e4-46a4-8347-25e8c7d1412b#

https://allegro.pl/oferta/rock-shox-pike-rct3-charger-29-140mm-boost-nowy-13638688051?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr&utm_campaign=84617e1f-ed04-4fe2-95a2-9efdf8eeceb1#

Mój rower to Kellys tygon r10 koła 29.Z tego co czytałem będzie pasować tzn główka tapered, oś boost , mocowanie hamulców PM, ofset chyba też bardzo podobny. Czy ten że 140 mm skoku nie będzie za wysoki?Co myślisz o tych aukcjach? Serwis mam w okolicy więc to nie problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takiego znalazłem

https://www.centrumrowerowe.pl/amortyzator-rowerowy-rock-shox-35-gold-rl-pd28253/?v_Id=170302

W opisie jest że jest dedykowany do elektryków.Jest montowany fabrycznie do Tygona modelu wyższego .Tylko tutaj 120 mm (taki jest montowany fabrycznie) jest droższy od 130mm .Bardzo się zmieni geometria przy 130mm? Aktualnie pozycja na rowerze jest wygodna dość wyprostowana .Ten centymetr będzie bardzo odczuwalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...