Skocz do zawartości

[Stary łańcuch] lepiej pracuje niż nowy


xyz2a

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Po kilku tysiącach zdecydowałem się wymienić łańcuch bo przymiar 0.75 wpadał całkowicie. O napęd dbałem czyściłem smarowałem tak że nie było się do czego przyczepić no po za tym że się trochę wyciągnął. Oryginalnie był KMC X10 i że byłem zadowolony to taki sam kupiłem. Skróciłem kilka oczek aby długości się zgadzały założyłem, spinką zapiąłem i w drogę. Po kilkunastu metrach wielkie rozczarowanie. Co tak chrobocze. Pewnie źle łańcuch założyłem ale oglądam i jest poprawnie - myślałem że na przerzutce z tyłu pomiędzy kółkami źle przełożyłem ale było poprawnie. Jak jadę ze stałą prędkością np 15 km/h to jest ok. Problem zaczyna się gdy zaczynam przyspieszać. Podobnie jak zaczynam ruszać to przyśpieszam delikatnie bo ludzie się oglądają co za złomnik jedzie. Zrobiłem tak około 30 km i nadal jest źle. Na co jeszcze zwrócić uwagę co mogłem pomieszać? Łańcuch OEM brak fabrycznego opakowania tylko folia - czy to jakaś podróbka czy gdzie indziej szukać problemu. Jeśli to coś pomoże to dotyczy Giant Trance 3 2018r

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to jest nw. Kupiłem wydawać by się mogło w sprawdzonym sklepie rowerzysta_pl na alledrogo ale termin zwrotu już minął. Pojeżdżę tak do 100 km i jeśli nie przestanie chrobotać to albo oddam do serwisu albo kupię łańcuch w pudełku.

---

Dobra doczytałem nw - PRAXIS Cadet 30T

Edytowane przez xyz2a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, taniocha z ali (deckas) niczym się nie różni od firmowych. Jakby stalowe nw były szeroko dostępne to jeszcze... 

2 minuty temu, xyz2a napisał:

Nie wiem co to jest nw. Kupiłem wydawać by się mogło w sprawdzonym sklepie rowerzysta_pl na alledrogo ale termin zwrotu już minął. Pojeżdżę tak do 100 km i jeśli nie przestanie chrobotać to albo oddam do serwisu albo kupię łańcuch w pudełku.

Zawsze możesz wymienić ten blat, jak jeździsz na płaskim, spokojnie 34t można założyć.

Ale jak pisali wcześniej, pewnie starczy trochę przejechać i problem zniknie sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...