Skocz do zawartości

[e-bike] Pomoc w wyborze roweru


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałbym prosić o pomoc w wyborze roweru. Albo przynajmniej wskazaniu gdzie mógłbym sam coś znaleźć. Mam 180cm wzrostu i 90kg wagi.
Jeżdżę głównie po mieście 2x10km, poza miastem regularnie trasy 2x30km (częściowo po asfalcie, a większość dziadowskich bocznych drogach) i okazjonalnie długie trasy do 100km. Bardzo rzadko jakieś ścieżki leśne.


Silnik ma mnie przede wszystkim zmniejszyć zmęczenie na długich trasach i skrócić czas dojazdu. Obecnie posiadam przerobiony na elektryka rower:
Silnik 9c30h79 (7x9) Kaseta 48V (nieznana firma, możliwe ze to jest RH2809) i bateria, która na podstawie danych z FV miała ponoć ponad 1,2kWh (nie wiem, w jakim stopniu są to wartości rzeczywiste).

Od dłuższego bezskutecznie czasu szukam czegoś, co zastąpi mi tego bardzo ciężkiego, wysłużonego dziadka :)

Chciałbym:

  • dobry silnik centralny, (preferowałbym okolice 500W+, ale pewnie tylko w s-pedelec moge na to liczyć)
  • przerzutka planetarna, (minimum coś w rodzaju Alfine 11)
  • preferowany pasek zamiast łańcucha, (ale nie jest to niezbędne)
  • spora, łatwo wymienialna bateria, najlepiej nie na bagażniku
  • przyzwoity przedni amortyzator

Nigdy nie udało mi się znaleźć roweru, który spełnia te warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem okazji tego wypróbować. Wiem natomiast, że mój następny elektryk będzie już na pasku i na pewno zainteresuję się tą Enviolo.

Przy większym budżecie jest model z enviolo AUTOMATiQ https://www.specialized.com/pl/pl/turbo-vado-5-0-igh/p/206156?color=348375-206156 - zastanawiam się jak taka automatyczna przekładnia sprawuje się w praktyce.

Jeśli jesteś z Gdańska to zajrzyj może do Wysepki, widzę na stronie, że mają tam na stanie Vado 5.0 IGH.

Z innych marek mają też Multicycle i Unibike Energy GTS na Gates-ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie wysepki. Dawno tam nie byłem (ostatnio jak byłem to wciąż faktycznie byli na wysepce, więc milion lat temu) i nie wiedziałem, że mają taki duży wybór elektryków... Spróbuję w poniedziałek się tam wybrać.

Udało mi się w weekend znaleźć dość interesujące modele:

https://www.rowerystylowe.pl/p-14177/koga-pace-b20-45kmh/w-32870/50
https://www.rowerystylowe.pl/p-13835/rower-elektryczny-na-pasku-gazelle-ultimate-speed-c380-hmb-bosch-500wh/w-32224/meski

Szczególnie ten silnik 500W w gazeli wydaje się być interesujący....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...