Skocz do zawartości
  • 0

Dobór ramy (przekrok) roweru szosowego endurance (GIANT)


Gość Paweł

Pytanie

Gość Paweł

ile optymalnie trzeba mieć zapasu między ramą a krokiem? chciałbym kupić używany rower szosowy GIANT Contend z roku 2019, chodzi mi po głowie szosa endurance

w tabeli producenta jest z tamtego roku jest

 

M 74,5 cm (2023 rocznik 78,3)

M/L 77,9 cm (81,0)

L 79,7 cm (82,9)

 

mój przekrok to 82-83 cm więc pytanie  aby już na wstępie wiedzieć czy rower będzie za duży to ile musi być tego zapasu między ramą a krokiem? tak aby wcisnać 2-3 palce i mieć ten luz stojąc w przekroku na rowerze?

w najbliższych dniach wybieram się do salonu GIANTA ale tam są już te nowe Contendy chociaż wezmę sobie tabelki wydrukuję i także popytam co mi doradzą,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Masz możliwość regulacji swojego wzrostu, że interesują cię rozmiary dla ludzi od 172/3cm do 190 cm?

Rozmiarem ramy szosowej i podstawą doboru rozmiaru jest efektywna długość rury poziomej, nad ramą potrzebujesz tylko tyle żeby w awaryjnej sytuacji się nie zawiesić na tym co najcenniejsze. Równie dobrze możesz tam mieć 4 cm jak i 14, to zależy od budowy konkretnej ramy a biorąc pod uwagę sloping zastosowany w contend to będziesz miał raczej więcej niż mniej

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Paweł

rozumiem, że najważniejsza rura pozioma ale jeżeli przymierzam rower, stoję w rozkroku na nim i mam do "wora" 1 cm albo nawet nie wcisnę palca to wtedy taki rower mogę sobie darować nawet jeżeli rurą poziomą pasuje?

 

powyższe wymiary podałem do oceny sytuacji czy lepiej patrzeć w M czy M/L, niby widzę, że M/L bo to jest ok. 5 cm zapasu więc tyle w szosie endurance będzie w porządku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ciężkim bo się uczepiłeś tego przekroku i wartości zapasu w centymetrach. Producenci rowerów to nie idioci, mają doświadczenie w tym co robią, doskonale wiedzą jakie wartości przekroku mają średnio ludzie o danym wzroście więc i jest od dopasowany do rozmiaru. Jeśli nie jesteś skrajnie nieproporcjonalny (czyli nie masz np. 82 przekroku przy 192 wzrostu) to nie istnieje możliwość zawieszenia się jeśli rozmiar ramy jest dobrany odpowiednio. 

Jak masz 184 wzrostu to żaden inny niż m/l nie wchodzi w grę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...