Skocz do zawartości

[Amortyzator przedni] niedziałająca blokada skoku w RS Paragon.


Szatynbury

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Mam pytanie. Jak można w tym amortyzatorze przestawić trzpień usytuowany w środku tłumika kompresji, odpowiedzialny za blokadę skoku?

Dodam na wstępie, że eksperymentowanie z ilością oleju nic nie daje, problem leży w innym miejscu Mam przestawiony dolny talerzyk z wycięciem, który odpowiada za przepływ oleju i nie jest to spowodowane jego nieodpowiednim włożeniem w trzpień, który prawdopodobnie jest obrócony względem tego jak to powinno wyglądać po wyjściu z fabryki. Porównuję z dostępnymi w sieci zdjęciami nowych tłumików i coś tu ewidentnie nie gra. Zresztą symulując ustawienie talerzyka względem otworu przez który przepływa olej widać, że nie zakrywa go całkowicie, nawet naciągając linkę na maxa.

Widziałem, że dampery da się rozebrać odkręcając dolną część od kapsla kręcąc w przeciwną stronę niż normalnie się to powinno robić ( lewy gwint) ale to były inne modele. Jak wygląda sprawa rozebrania tego konkretnego tłumika? Może ktoś pomóc?

Cierpliwości mi nie starczy na ten rower. Nówka sztuka, a amortyzator składał chyba ktoś pijany. Mój egzemplarz jednocześnie gubił ciśnienie i nie działa w nim blokada skoku. Z pierwszym problemem sobie poradziłem, jeszcze tylko ta blokada mi została.

 

Edytowane przez Szatynbury
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np, takiego amora dadzą ci do oem. (Oem to opakowanie zbiorcze)

Pokaże na przykładzie przerzutki altus.

Zamawiałem dla kolegi przerzutkę altus coś tam, I była ona na oem

Miała być rzekomo "nowa" a była po zwrocie.

Ślady użytkowania takie jak: obtarcia, minimalnie zużyte kółka, Nie chciała zmieniać biegów, hak był prosty i była również wyregulowana. Okazało się ze wózek był skrzywiony 🫣

Edytowane przez kamilodirt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...