Skocz do zawartości

[opony] jakie wrzucić do marin muirwoods?


Danpab

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano, mam zamiar zmienić opony w moim marinku, bo fabryczne nie pasują za bardzo do stylu jazdy. A jeżdżę wszędzie: las, drogi polne, asfalt i ścieżki rowerowe. Nie zależy mi jakoś na super czasie w trakcie jazdy, lubię jeździć daleko i nie robi mi różnicy czy dojadę gdzieś w 20 czy 30 minut. Zależy mi na jakiejś amortyzacji, bo aktualnie jest trochę średnio. Jakie szerokie opony mogę do niego wrzucić bez stresu bez zmieniania obręczy, chce tylko zmienić opony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Danpab napisał:

Ta niżej, nie mam takiej naklejki z marin 😂

No to wejdą szeroki gumy .wsadzisz co ci będzie pasowało. Zależy też od budżetu jaki masz na takie oponki ,Conti duble fighter to koszt 70 zł, race king około 140 zł, vittoria to 200zl za szt .

 

 

 

Od 4 minuty 

 

 

 

 

Możliwości masz dużo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dublet fajter może fajna oponka, ale zastanów się nad czymś lepszym. Cen poszukaj lepszych, bo vittoria za dwieście, to dziwne ceny, patrz tu: https://www.tradeinn.com/bikeinn/pl/vittoria-mezcal-tnt-graphene-2.0-29-tubeless-opona/137108602/p?queryID=893b2d3892b7a39bc0a356e98076a58b&buscador_search

Nie no rejs kingi za 140 zł?! Poszukaj, bo nie tyle 🙂

 

Edytowane przez vincek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz dlaczego kosztuje vittoria 140 zł bo jej rozmiar to 2.6 😀😀😀😀

 

RK zwijana 120 zł. Ok .

 

To takie przybliżone ceny rzucałem. Wiadomo jak kupować to coś dobrego najlepiej zwijana. Kolega wyżej nie podał pudzetu na taką oponkę. 

Ja wcześniej jeździłem  na oponach mtb po takim terenie jak wyżej kolega opisuje ,okazało się to bez sensu ,gravelowka w zupełności wystarczy ,Conti duble radzi sobie bez problemu w lesie ,polnej drodze ,a na asfalcie I ścieżkach rowerowych śmiga jak zła 😀😀😀 rama pozwala na wiele .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę sie ze race Kingi będą lepsze od duble wszędzie. Miałem race Kingi i mam aktualnie duble .do jazdy po suchym do jazdy po polnychbdrogach szutrach ,leśnych duktach ,i asfaltach bo tak jeżdżę są lepsze dla mnie duble fighter, kazdy zakret bez problemu ,na asfalcie ciche i bardzo szybkie . Ja w race kingach przez sezon nie zlapelem kapcia (4tys km)choć bardzo wielu ludzi narzekało na to że w różnych warunkach często się przebijały,.to tyle odemnie .na temat race Kingów. 

Miałem vittoria saguaro(nie mezcal) ,czołg nie opona slabo mi się jeździło. Miałem bontragery x1 dobra szybką fajna opona ,Miałem szchwalbe racing ralphy jak dla mnie najlepsze opony żeby nie ginęły w oczach ,tylna opona praktycznie lysa po 4 tys beż blokowania koła przy hamowaniu .to są moje odczucia przy jeździe po suchym .szutry ,asfalty,polne drogi ,leśne drogi ,

Bez buzki ,próbowałem się ogarnąć, i mówię całkiem poważnie, 

https://www.centrumrowerowe.pl/opona-continental-race-king-shieldwall-pd19514/

 

Opona zwijana 129zl 

 

 

https://www.centrumrowerowe.pl/opona-continental-double-fighter-iii-pd3446/

Opona 99zl 

Drut bo nie ma zwijanej .

 

Edytowane przez revolta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor szuka opony uniwersalnej, a nie takiej jaka dla kogoś jest najlepsza. RK ma większy zakres używalności niż Double Fighter. Wobec tego, jest bardziej uniwersalną oponą.

Mam RK na starych kołach z Muirwoodsa oraz Mezcale na nowych kołach. Ostatnie co mogę powiedzieć o Mezcalach to to, że to kotwice. Toczą się bardzo przyjemnie. W tej podlinkowanej cenie, to rewelacja. 

Jest jeszcze jeden argument za RK lub Mezcalami, to szerokość ponad 2" - w nowym Muirwoodsie wejdą idealnie. Double Fighter chyba max 2" jest.

 

Co do cen RK, to jak porównujesz zwijaną do drutowej, to ja już wiem dlaczego taka znieczulica jest na przekaz TVP.

RK drut: https://allegro.pl/oferta/opona-continental-race-king-29-x-2-20-czarna-drut-13569826041

"Troszkę" mniej niż 129 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak byśmy mogli się przepychać w wiadomościach ,lepsza by była rozmowa. Jesteśmy zgodni co do vittori że nie są tak wybitne dla NAS jak to opisują. Dla ciebie RK super ,dla mnie DF lepsze .jeździłeś na DF ? 

Tu też widzisz w słowie pisanym źle pewnie to odebrałeś. Mając kilka opon ,stwierdzam że opona zwijana jest lepsza od drutu, ma bardzo często lepsza mieszankę jest lżejsza itd .RK można powiedzieć że jest w trzech wersjach ,Drut, zwijana, i ta zwijana super opona 🙂 .zresztą dużo opon i modeli ma tak samo .ja zawsze biorę ten model w środku bo MI taki opodwiada .i tu nie chciałem porównywać opony zwijanej RK z opona Drut DF tylko polecić RK zwijanego  DF niestety Drut bo nie ma zwijanej .

Autorowi przedstawiam swoje odczucia z jazdy na danych oponach na których ja jeździłem a wybrać musi sam .jestem daleki od bezsensownej sprzeczki lub nakłaniania do opon tych lub tylko tych 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje panowie za tak duże zaangażowanie,  zamówię sobie dwa zestawy i będę sprawdzał, wiadomo kazdy ma jakies swoje preferencje i ciężka każdemu dogodzić. Zobaczymy co z tego wyniknie, aktualnie jeszcze dostałem maxisy ikon 29x2.2, bo mu leżą , zreszta pan z yt tez na nich śmiga.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...