Skocz do zawartości

[opony] Jakie nowe opony lub 1x opona do Triala 80% miasto 20% las?


greyspider

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,
Od 20 czerwca 2020 roku czyli prawie od 3 lat jeżdżę głownie po mieście na tych oto oponkach, są to najlepsze opony jakie mi tutaj doradzono, mega szybkie:

https://biostern.abstore.pl/opony-mtb-zestaw-vittoria-mezcal-g2-0-29x2-25-tnt,c106,p4186,pl.html

Dla tych co boją się linków:
"Zestaw zawierający dwie opony Mezcal G2.0 czarno-antracytowe, zwijane TNT + uszczelniacz Pit Stop TNT 250 ml.
Vittoria Mezcal G2.0
Opona do XC
wykonana z mieszanki G2.0 - zapewniająca jeszcze lepszą przyczepność i żywotność bieżnika
Vittoria 4 compounds – zwiększająca trwałość, przyczepność oraz ochronę antyprzebiciową
Opona TNT - Tubeless ready
Rozmiar: 29x2.25
Technologia: 4C Graphene2.0 Tubeless ready
Oplot z nylonu 120 TPI
Kolor: czarno-antracytowa
Waga (g): 725"



W tym roku chcę się wybrać do Szczecina do lasu, na różne ścieżki, góreczki itd. Nie jestem żadnym zawodowcem, zależy mi na wjechaniu przez 2h na daną trasę a potem na w miarę bezpiecznym zjeździe w dół.

Z zakupionych opon jestem mega zadowolony, tym bardziej, że kosztowały wtedy 300zł(za dwie + mleko gratis), jednak po 3 latach, mimo, że jeżdzone tylko po mieście i tylko ubitych ścieżkach to troche mi się już zdarły (ale wiadomo, nie całe, jednak przód nie trzyma się tak dobrze jezdzni jak powinien, w lesie mógłbym sobie coś zrobić jakbym zrobił zły ruch).

Tak jak tył podobno nie ma znaczenia bo nawet im bardziej zdarte tym szybciej i łatwiej/lepiej się jeździ to podobno przednia opona jest najważniejsza.

Dlatego też prosiłbym o sugestie jakie opony mógłbym kupić (cały zestaw) lub tylko preferowana właśnie przednia opona by nie ograniczyc się później do jazdy po mieście/ścieżkach rowerowych ale jak wyjadę raz na 2-3 tygodnie do Szczecina do lasu (wysokość nad ziemią 400m) to miałbym w miarę bezpieczną zabawę. Czyli chodzi mi o balans.

Rower: Giant Triance 2 2019 (blue) /opony 29

Z góry dzięki.
PS. Oczywiście tubeless
Budżet no to tak jak za tą przednią oponę to najlepiej do max 300zł, tylnej raczej nie chciałbym wymieniać bo dobrze się jeżdzi chyba, że ważne jest by obie mieć te same lub ze względów wizualnych.

Edytowane przez greyspider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwyczajowo na przód daje się Vittorię Barzo, a na tył właśnie Mezcal. Sam tak jeżdżę od paru lat, choć mam wersję G+ od 2017r. Jeszcze na ten sezon bieżnik w Mezcalu mi wystarczy. Barzo mam z 2019r, jest ok.

Mezcal nie radzi sobie w błocie czy generalnie na luźnym, bo to nie opona do tego więc jak się bieżnik kończy no to w terenie będzie słabiej. Barzo jest tutaj trochę lepsza choć nie wybitna, też nie ma jakiegoś bardzo wielkiego bieżnika. Ale to takie oczko wyżej, nadal nie będące kotwicą.
Możesz też dać dwie Barzo ale one nie są aż tak szybkie. Sam tak próbowałem ale wróciłem do Mezcala na tyle, to lepsza kombinacja.

Edytowane przez kipcior
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odp, pocieszyłeś mnie tym, że na tyle też jeździsz na Mezcal :D 

Jesteś w stanie ocenić na bazie zdjęcia czy ten bieżnik tylnego Mezcala będzie się jeszcze nadawał?
MEZCAL ZDJĘCIE TYŁ
bQcGeMD.jpg

https://i.imgur.com/NB7lFzK.jpg


Na przód ta Barzo mi się podoba, rozumiem, że 2.25?, fajnie że też Vittoria - tylko pytanie czy chodzi o tą oponę za 140zł (2.0)
https://www.tradeinn.com/bikeinn/pl/vittoria-barzo-tnt-graphene-2.0-29-tubeless-mtb-tyre/137108592/p?queryID=873ff04c9b61e1b8f717fab644f6ceb2&buscador_search

Czy tą 2.25 (choć nie wiem co znaczy jagodowa)
https://www.tradeinn.com/bikeinn/pl/vittoria-barzo-29-tubeless-ostre-jagodowe/139244391/p?utm_source=google_products&utm_medium=merchant&id_producte=17415313&country=pl&gclid=CjwKCAjw586hBhBrEiwAQYEnHU2s2EF3ar_1hy0O2VdUuPpGgXra4LCzfZVEBolVbomlBUBSzoXV_RoCCA0QAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Zapewnię chodzi o tą za 200zl poniżej ale wolę się upewnić :)

https://rowerek.pl/product-pol-21902-Opona-Vittoria-Barzo-G2-0-29x2-25-czarno-antracytowa-zwijana-TNT.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Mezcal ledwie dotarty :D. W moim starym rowerze boki Mezcala na tyle zaczęły lekko łysieć a i tak bez problemu się zamleczają i trzymają powietrze. Barzo w PL zwykle koło 200zł, w DE trochę taniej, ta za 140 + 30 za wysyłkę to dobra cena (w moim nowym Trance też mam taki setup: Mezcal tył, Barzo przód). Z drugiej strony to nie jest jakaś dramatyczna różnica - jak masz sobie coś zrobić na Mezcalu to zrobisz sobie i na Barzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragedii nie ma, bieżnik widać :) One są bardzo żywotne jak na mtb i zdzierają się powoli. Zawsze możesz porównać z oponą z przodu i jak przód lepszy (a tak powinno być) to najwyżej go dasz na tył, a z przodu nową oponę. 

Opona raczej szersza, 2.25 to standard. Nie wiem o co chodzi z tym jagodowym ale to mechaniczne tłumaczenie. Jak dasz angielski to nic o jagodach nie ma.

Opony to zawsze kompromis. Świetne w terenie będą mordęgą na asfalcie. Te są świetne na twardym, ale w ciężkich warunkach błotnych zawsze będzie im brakować przyczepności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a jakbym olał wymianę tej przedniej opony mezcala i kiedy indziej kupił tego barzo to czy w suchych warunkach (bez deszczu czy błota), czy tam ewentualnie na wilgotnym terenie normalnie sobie poradzę na tych  obu oponach Mezcal (przód i tył?) 
Tym bardziej skoro dalej widać bieżnik z tyłu, a z przodu jak nowe (bo wyzszy bieznik mają)

Czy jak bede skrecal i przy lekkim pochyleniu sie z rowerem na zekręcie mnie po prostu zniesie i sie wywrócę?

Edytowane przez greyspider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jezdzilem po Szczecinie i sporo tam piachu na trasach, bardzo zle mi sie jezdzilo, raz sie prawie wywrocilem bo opona sie zakopala, czy wtedy Barzo by lepiej sobie poradzilo? No sporo tam tego piachu na tych trasach, moze dlatego ze jest upał ale czulem sie prawie jak na pustyni, nie ubity ten piach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...