Skocz do zawartości

[5000-6000zl] MTB XC


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, witajcie. Chciałbym poprosić Was o poradę jaki rower kupić w kwocie miedzy 5000 a 6000zl. 

Aktualnie rozwazam pomiędzy Kellys Gate 30 Trek X-Caliber 8, Giant XTC SLR 2 i ewenatlualnie pojawil sie tez na promocji CUBE REACTION PRO za 6500zl on kusi osprzetem.

Nurtuje mnie jeszcze pytanie w geometrii. Jesli chodzi o geometrie ram w markach takich jak trek/giant/scott czy specialized to czy pod wzgledem wymiarow i gaometrii calej ramy. Te marki beda zawsze lepiej wypadac konstrukcyjnie pod wzgledem geometrii? W sensie czy czolowe marki potrafia lepiej "skrócić" rower? Czy po prostu placimy za napis "trek" przykladowo i nie ma za tym nic wiecej, niz otrzymalibysmy w innej mniej znanej marce.

Dzięki za pomoc.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Do tej pory było tak, że Trek był np. stosunkowo długi - podobnie jak GT, a niektóre modele Cube (Attention, Acid) stosunkowo krótkie, zresztą z tego co pamiętam, to Reaction też nie jest zbyt długi.
Trek i GT miały też niski przekrok, podczas gdy Cube czy Canyon już niekoniecznie.
Jakby co, to wrzucaj linki ze stron producentów z tabelkami z geometrią, bo nie chce mi się szukać, a być może niektóre roczniki nieco się różnią.
Co dostajesz, po części zależy od danego modelu i jego ceny - najtańsze modele może rzeczywiście wabią samym napisem (osprzętowo jest najczęściej gorzej niż w mniej znanych, czy tańszych markach), ale pewnie i gwarancją (Trek).
 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej komfortu, nie mysle o ściąganiu sie. W 90% mam zamiar poruszac sie po lasach, teren jest dosyć płaski. Czasami wypad na turbacz czy przehybe czyli dosyć dluga wspinaczka po gore.

Dlugosc nogi do przekroku to jakies 87/88cm.

Co do pochylenia to nie potrafię odpowiedziec, wydaje mi sie ze raczej mniejsze.

Dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeżeli ma być nieco krócej, to Trek i Giant raczej odpadają, choć jest możliwość dopasowania/zbliżenia się z długością do krótszych Cube i Kellys poprzez zmianę mostka na krótszy, kierownicy na węższą, czy przesunięcie siodełka.
Patrząc na same ramy, to Cube, albo Kellys - mają one też mniejszą wartość kąta główki ramy, co jest bardziej na czasie, i lepsze na zjazdach.
Najbardziej rekreacyjną pozycję oferuje Cube.
Jeżeli masz możliwość przymiarki połączonej z jazdą próbną, to byłoby fajnie - mogłoby pomóc w podjęciu decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tak, krócej oznacza w skrócie mniejszą długość horyzontalną górnej rury, czyli z założenia mniejszy parametr Reach, co powoduje mniejsze pochylenie na rowerze, choć jest jeszcze istotna wysokość (parametr Stack i wysokość główki ramy) i szerokość kierownicy - im węższa, tym mniejsze pochylenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie, bo będzie dłuższy ale też wyżej będzie kierowca. 

Jednak nie kupuj bez mierzenia!!! 

Ja mam 185cm wzrostu i jeżdżę na Cube w rozmiarze M, bo tu nie o wzrost chodzi ale długość rąk, nóg, torsu + to jak bardzo jesteś gibki. 

Metodą prób i błędów musisz dobrać rozmiar, potem lekko są się to da skorygować głównie przez zmianę mostka bo siodło ustawia się raczej do korby żeby oszczędzić kolana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...