Skocz do zawartości

[stojak rowerowy] jaki wybrać


Rekomendowane odpowiedzi

Może lidl teraz podwyższył, by za niedługo ruszyć z akcją rabatową za 179 😄 To samo widzę z walizką narzędzi rowerowych. Teraz 149, 2 miechy temu kupiłem za 129 chyba.

Ja kupiłem stojak z allegro wyglądający podobnie do lidlowego Gearox GX-ST1  za 189, jakieś 2 miesiące temu. Teraz widzę, że wisi za 199. Wygląda naprawdę solidnie, ale jeszcze nie serwisowałem na nim rowerów.

Edytowane przez Mitch93
powtórzenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2023 o 08:27, Sobek82 napisał:

Miliony much korzysta więc nie wiem skąd obawa.

Ta sugestia że miliony korzystają jest średnia.

Kupiłem stojak z Lidla dawno temu. Stabilność roweru na nim wg mnie jest kulawa, zawdzięcza to za dużej ilości plastiku w kluczowym miejscu. Rower miał tendencję do opadania na nos a stojak paskudnie trzeszczał. 

Chwilę temu kupiłem feedbacka elite, stojak na widok którego muchom robi się mokro pod skrzydłami. Wygrywa regularnie wszelakie porównania. 

Ano git tylko że to coś ma za krótkie odnóża i jest mało stabilne z tendencją do wywracania się i zaliczania spektakularnego lotu na pysk, a zawdzięcza to konstrukcji bazującej na trójnogu. Poza tym gdy wisi na nim ciężki rower to wysięgnik łapy wygina się i lewy pedał uderza o pionową rurę stojaka uniemożliwiając kręcenie korbami. 

Dopiero po doznaniu tego ficzeru puściłem gugla w innym kluczu szukania i okazało się że przynajmniej kilka opinii jest jednak z podobnymi wnioskami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lidlowy stojak do serwisu hobbystycznego nadaje się bardzo dobrze. Sprawia solidne wrażenie, przyzwoicie trzyma rower w wygodnej do pracy pozycji. Pewną niedogodnością jest łapa, która niezbyt dobrze współpracuje z kanciastymi profilami niektórych ram (jak w moim Krossie A2 2012, którego teraz obrabiam). Na szczęście można chwycić za sztycę i daje radę. A mój stojak poprzedni z Netto to taki stelaż, z podparciem pod suportem, tragedia, bo każdy rower się kiwa, często się obsuwa i spada (26 cali, 29 cali) i może być umieszczony tylko w jeden sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...