Skocz do zawartości

[Pierwsza Szosa] Nowa czy używana?


Alevert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, 

Za waszą sprawą udało mi się kupić rower MTB, którym przejeździłem już masę czasu. W zeszłym sezonie pojeździłem pożyczoną szosą. Postanowiłem na ten sezon uzbroić się w takową. I stąd moje pytanie Nowa czy używana? Budżet 4500zł, 168cm wzrostu. 

Na nowe patrzyłem na Kross Vento 3/4. Romet Huragan 3. W tych cenach mogę oczekiwać pełnej sory, karbonowego widelca, aluminiowej ramy.

Na używkę trafiłem https://www.olx.pl/d/oferta/szosa-focus-izalco-race-CID767-IDSbGNF.html?reason=observed_ad, Plusem jest karbon, Grupa 105, jednak jest on z 2018 roku, 5 lat robi już różnicę, czy mimo wszystko warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd dobry czyli pewnie zaraz czeka cię wymiana korby lub kasety. Trzeba by ocenić na miejscu i liczyć na rzetelność użytkownika ile km na nim przejechał. Te dwa odpryski sam nie wiem ja jestem masochista rowerowy. Ale przede wszystkim to rower race czyli nie moja bajka. Ja preferuje rowery endurance

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie trafił uzywany rower z decathlonu wersja endurance a dokładnie triban 540. Owszem ma to jeszcze hamulce szczekowe i qr tylko że ja całe zycie na takim czyms jeżdzę i nie czuje poddawania się aktualnym trendom zwiazanym z bombardowaniem naszej głowy że to co mam jest juz feee i zmuszanie mnie że trzeba nowe. Tylko że tutaj faktycznie przebieg tego roweru był taki od nowości że miał całe chyba 500 km zrobione od nowości. Resztę czasu przestał w garazu u właściciela :) Także uzywke dobra tez mozna trafic ale to chyba miałem farta z tym zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się rozejrzałem i najchętniej wybrałbym rower endurance z możliwością włożenia grubszej opony. Któraś osoba z kolei polecała tribana na 150tce, jeszcze inna Eskera 2.0, ale to typowy gravel, nie wykluczam takiej opcji. Trasy którymi będę się przemieszczał to 70% asfalt 30% nawierzchnia typu chodniki z kostki. Chciałbym żeby był przede wszystkim komfortowy, nie wyścigowy, więc ten focus odpada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...