Skocz do zawartości

[Zegarek] Amazfit T-Rex 2 - Nawigacja - pewne problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Mam pewien problem z Amazfit T-Rex 2, chciałem go używać jako zapasowej nawigacji (wyświetlanie śladu jak nawigacja GPX linia przed rowerem w kierunku jazdy) więc wybrałem się na test i co z tego wyszło:

1. Montując zegarek na kierownicy (załącznik 1) linia śladu GPX jest odchylona od się linii kierunku jazdy, napisy są wyświetlane od strony kierunku jazdy

2. Montując zegarek na mostku (załącznik 2) linia śladu GPX jest wyświetlana zgodnie z kierunkiem jazdy ale napisy juz są obrócone o 90 stopni

3. W tym i w tym ustawieniu jadąc na wprost (prosta droga)  linia śladu odchyla się/obraca co jakiś czas raz w lewo raz w prawo tak jak by się skręcało, ale chyba o zależy od czułości GPSu 

 

Pytanie do użytkowników, może już macie opanowane co i jak trzeba zrobić by doprowadzić do stanu gdzie będzie można korzystać z zegarka jak zamiennika wahoo.

 

Testowałam rożne opcje ustawień nawigacji, te zaprezentowane są najbliżej moich preferencji (czyli awaryjnego wahoo) jednak może coś pominąłem

Dodam że mimo wszystko da się z zegarka korzystać jak z nawigacji, co mnie pozytywnie zaskoczyło, jednak potrzeba korekt, zdjęcia i opis wysłałem również do suportu Amazfita 

1_Trex_na _kierownicy.jpg

1022560295_2_Trex_na_mostku.thumb.jpg.9f4f51ac8c0f3b4e0c949a94e6e9130e.jpg

Edytowane przez Raukos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Ponawiam, czy któryś z właścicieli zegarka T-Rex2 ma patent jak nawigować za jego pomocą jako alternatywna nawigacja na kierownicy, pisałem dwa razy do Amazfita ale nic to nie daje, nie aktualizują tej funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jest tak jak piszesz, przy zablokowaniu "Północ u góry" działa to sprawnie zarówno przy umieszczeniu zegarka na ręce jak i na kierownicy. Problem jest w opcji Widok nawigacji > "Do góry", gdzie ślad porusza się nawet przy braku ruchu zegarkiem (spoczynek), co utrudnia kostrzynianie z zegarka jak z nawigacji.

 

Chciałem upewnić się że nie jest (jest) to wada tylko mojego egzemplarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem 20km z zegarkiem na kierownicy. 

Idealnie nie jest, bardzo dobrze też nie ale tak gdzieś przyzwoicie. Rzeczywiście często ma odchyły w prawo, tak jak na Twoim zdjęciu. Czasem się nieco zagubi i szuka kierunku, choć dość sprawnie znajduje. Jednak przez większość czasu pokazywał dobrze. Szczerze mówiąc działało to znacznie lepiej niż się spodziewałem i da się tego używać w ten sposób.

Inna sprawa, że jechałem w terenie, który znam na pamięć.

Jak jadę w nieznane to mam zegarek na ręce, kierunek na północ i patrzę tylko jak nie wiem. Tylko zwykle staram się obadać trasę w internecie przed jazdą. Brak mapy w tle nie pomaga w nawigacji i zdarza mi się czasem sięgać po telefon. Da się z tym żyć, choć na pewno można lepiej. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm u mnie co chwilę rzut śladu obraca się w granicach 20 stopni w lewo prawo (co jest uciążliwe) ... próbowałem kalibrować kompas jednak nie znalazłem opcji wymuszenia kalibracji, w instrukcji też tego nie ma.

Dzięki za poświęcony czas, zegarek bez podkładu z mapami miał za zadanie być na wypadek awarii głównej nawigacji, więc nie miałem wygórowanych oczekiwań i gdyby nie ten mankament z obracaniem śladu całkowicie by mi to wystarczyło.

Bedę teraz codziennie włączał kompas i gdy tylko będzie kalibracja przyłożę się do tego zadania, tak że chyba mi ręka odpadnie od kręcenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...