Skocz do zawartości

[Kierownica] Problem z regulacją i stabilnością


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Od jakiegoś czasu mam w rowerze dwa problemy z kierownicą.

1. Kierownica w trakcie jazdy potrafi sama się przekrzywić. Zazwyczaj dzieje się to w momencie kiedy jadę po nierównym terenie, lub wjeżdżam czy zjeżdżam z krawężnika. Śruba ta co jest od góry jest dokręcona już tak, że bardziej się nie da. Wcześniej nie dokręcałem na chama, ale jak pojawił się problem no to próbowałem dokręcić mocniej i mocniej i teraz to już pewnie mogłem tam coś uszkodzić?

2. Podczas jazdy bez trzymanki (oczywiście z dala od ludzi i samochodów) kierownica skręca mi w jedną lub drugą stronę, a w zasadzie to rower po prostu się przechyla, nie że jakoś drastycznie skręca. W efekcie nie potrafię ujechać nawet 5 metrów bez trzymania się kierownicy, a nigdy nie było to dla mnie problemem i potrafiłem bez trzymanki jechać przez kilka minut.

Oba problemy pojawiły się, kiedy w poprzednim sezonie przewoziłem rower samochodem dwukrotnie. Nie mam bagażnika rowerowego, więc rower przewoziłem normalnie w bagażniku ze złożonymi tylnymi siedzeniami. W tym celu musiałem zdjąć przednie koło w rowerze, no i oczywiście kierownicę skręcałem o 90 stopni, tak aby rower można było położyć. Odnośnie problemu nr 2 to pytałem się raz kolegi co się mogło stać i powiedział mi, żebym koło zamontował na rowerze który znajduje się do góry nogami bo mogło coś źle zaskoczyć jak w terenie montowałem je w normalnej pozycji (nie chciałem kłaść roweru siodełkiem na betonie), ale to nic nie pomogło i dalej mi rower skręca jak puszczę kierownicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że kierownica ci ucieka w którąś stronę nie jest przypadkiem problemu z łożyskiem w sterach? Nie ucieka ci czasem kierownica cały czas w którąś stronę? Co do śruby i luzowania się jej to czy nie został czasem uszkodzony gwint lub czy nie zatusciles czym mocowania mostek a kierownica i teraz ci cały czas się przekręca. Co do samej śruby to jeśli coś się zaczynało cały czas odkręcać można specjalny klej do gwintów użyć w nowych śrubach jest to taki niebieski przeważnie loctail się to nazywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem, żeby kierownica mi uciekała w momencie kiedy ją trzymam. Przynajmniej nic nie czuć, żeby mi rower ściągało jak normalnie jadę. Kierownica w trakcie jazdy obraca się bez problemu, chociaż przez tak mocno dokręconą śrubę, to jak podniosę rower to sama się nie przekręci, nie wiem czy to dobrze czy nie. I niczym nie zatłuściłem kierownicy, rower stoi w domu, nie w żadnej piwnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...