Skocz do zawartości

[opony] wymiana, zmiana charakteru jazdy


Whistle

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chce wymienić opony na mniej agresywne. Zmieniłem miejsce zamieszkania i mam głównie lasy (korzenie) ale tez asfalt i szutry. 
Obecnie dość agresywnie opony przód BUTCHER  GRID 29/2.3 i tył PURGATORY GRID 29/ 2.3. Do tego na mleku i wypełnienie antyprzebiciowe. 
  Chciałbym zmienić na Pirelli Scorpions XC M na przód a R na tył plus chyba przejęcie na dętki (Pirelli Scorpion SmarTube). 
Pytanie jaki rozmiar bo Pirelli robi 2.2 lub 2.4?

Czy przy zwykłej jeździe, zero szaleństw  nie lepiej przejść na dętki? 
Sam nie ogarniam dolewkę mleka itd. a w ostatnim roku co chwile musiałem dopompowywanie jedno koło bo nie trzymało a teraz już jest flak i muszę na serwis. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam nikogo, kto wróciłby w MTB z tubeless na dętkę. 

Druga sprawa, to czy do zwykłej - jak piszesz - jazdy rzeczywiście potrzebujesz opon za ~300 zł sztuka. Jeżeli ich masa nie jest kluczowa (a sądząc po obecnym secie - nie jest), to może lepiej wybrać jakiś pancerny zestaw od Vittorii, czyli w wersji TNT, i zalać dobrym mlekiem. Barzo + Mezcal na przykład. Albo Mezcal + Mezcal nawet. 2,25" powinny w zupełności wystarczyć, chociaż Vittoria ma dość szczupłe opony, więc to nie będzie na pewno te 57mm szerokości. 

Popularny zestaw od Schwalbe, Racing Ray+ Ralph też powinien się sprawdzić, chociaż osobiście nie lubię tej drugiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jakby co, to niedawno wersję XC M 2.2" można było kupić w bikeinn za 210 zł (teraz 212) - sam dałem 228 zł (wyszło 468 zł za dwie z przesyłką), ale w kraju ;)
Jednak raczej trzeba się liczyć z tym, że za szerokie nie będą - oczywiście to też kwestia na jakiej obręczy, ale same w sobie na pewno nie są zbyt szerokie.
Co do przejścia na dętki, to zdarza się, że ktoś do nich wraca (być może to mniejszość, ale jednak) - nawet któryś z forumowiczów o tym pisał, ale nie pamiętam który.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...