Skocz do zawartości

[3500-4500zł] Mtb/xc Nowy lub używany, Rozmiar M, Tapered, Sztywne osie, Koła 29"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuję roweru mtb/xc nowy lub używany do kwoty 4500zł. Wymagania must have to: sztywne osie 15x110, 148x12, taperowana główka, koła 29" i rama w rozmiarze M na wzrost 170cm. Reszta osprzętu mniej ważna bo z czasem będzie upgredowana. Na oku mam RR XC 100, nowy w decu teraz po podwyżce kosztuje 4599zł ale używkę idzie znaleźć już za 3500/3700. Jestem ciekaw Waszych propozycji i doradztwa co można sensownego kupić w tej kwocie z ww. wymaganiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram sie pomóc, bo sam kilka dni wcześniej szukałem tutaj opinii na forum i otrzymałem odpowiedź

Miałem praktycznie identyczne wymagania i wahałem się międzu Unibikem Flite a Radonem Jealous AL 8.0, wybrałem Radona i od czwartku jest już u mnie, za te pieniądze czyli ok 4600zł przy pomocy Revoluta chyba cięzko znaleźć na rynku rower z ww wymaganiami w tej cenie

co do rozmiaru to ja mam 174cm i wybrałem 18" i jest dla mnie idealna

Edytowane przez darx999
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Daimos77 napisał:

Witam. Poszukuję roweru mtb/xc nowy lub używany do kwoty 4500zł. Wymagania must have to: sztywne osie 15x110, 148x12, taperowana główka, koła 29" i rama w rozmiarze M na wzrost 170cm. Reszta osprzętu mniej ważna bo z czasem będzie upgredowana. Na oku mam RR XC 100, nowy w decu teraz po podwyżce kosztuje 4599zł ale używkę idzie znaleźć już za 3500/3700. Jestem ciekaw Waszych propozycji i doradztwa co można sensownego kupić w tej kwocie z ww. wymaganiami.

Ja mam xc100 M przy wzroście 173 i jest super. Kupiony po wielu godzinach spedzonych na forach i licznych konsultacjach z rowerowymi specami. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję. Jednak wybór padł na RR XC 100. Choć nie ukrywam, że decathlon trochę robi sobie kpinę bo nie dość że podnosi cenę z 4299 na 4599 to jeszcze zmienia korbę z Deore na jakiegoś Prowheela Charm i kaseta też jest microshift więc z grupy deore niewiele zostaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kebaptak, wszystko się zgadza w opisie. Chodziło mi o to, że dostajemy mniej za więcej. Wcześniej ten rower kosztował nawet 3800zł i dostawaliśmy go na lepszym osprzęcie bo na kasecie deore 11-51 i korbie deore a teraz cena 4600 i dostajemy na kasecie microshift 11-46 i korbie prowheel co oczywiście jest zaznaczone w opisie. 

Wracając do tematu to rower zakupiony i jest to RR XC 100 i na szczęście udało się jeszcze dostać nówkę na korbie deore. Oglądałem egz. z tą korbą prowheel i wygląda ona okropnie... tak samo wyglądała korba na kwadrat w moim rowerze  co kosztowała 30zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Daimos77 Ogólnie to dzisiaj byłem w decathlonie i przejechałem się dwoma rockriderami (jeden jakiś za 3000, a drugi za 4000zł) i oba miały problem z hamulcami. Były to hamulce tarczowe hydrauliczne od tektro.  Działały jak jakieś spowalniacze i bardzo słabo hamowały, a po klamce czułem, że nie były raczej zapowietrzone. Więc mam pytanie, jak jest u ciebie, też słabo działają? Ja w swoim mam br-mt200 i hamują dwa razy lepiej od tych co dzisiaj miałem okazje przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chudzinki A co tu rozwijać. Korba dawana jako zamiennik za Deore  wygląda fatalnie i powinien być rabat na taki rower bo wstyd z tym jeździć (nie podważam jej wytrzymałości tylko oceniam wizualnie).  

20230307_143837.thumb.jpg.7e207569fa680e0eff2475c11079c09d.jpg

 

@Kebap Miałem te hamulce w poprzednim rowerze Giant i teraz w XC 100 i powiem tak, są one słabsze niż mechaniczne tarczówki u żony w byłym Krossie. Działają bardzo słabo szczególnie na seryjnych klockach. w Giant'cie dałem półmetaliczne klocki i jakoś dawały radę na ścieżkach rowerowych... Teraz do XC 100 będę montował Sram Level'e które zostały mi z mojego roweru.

Wracając do XC100  to zaniepokoiła mnie jedna rzecz a mianowicie spawanie górnej rury. To że spaw jest krzywo to widać na pierwszy rzut oka ale wydaje mi się że również rura jest lekko krzywo przyspawana i jej lewa strona bardziej opada. Nie dawało mi to spokoju i pojechałem do decathlona zobaczyć inne XC100 i w dwóch egzemplarzach było podobnie ze spawem, natomiast rura wydawała się prosta, trzeci egzemplarz miał idealny spaw i idealnie równo przyspawaną górną rurę. Obejrzałem jeszcze model XC500 który miał identycznie krzywy spaw jak mój i w dodatku gołym okiem było widać że rura idzie krzywo. Mam w domu jeszcze XC120 i tam spaw i rura są idealne. 

20230307_041005.thumb.jpg.af2454fd596a4b776f9d24ad8309cfc7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Daimos77 Jak ci się chce to możesz reklamację zgłosić. A z tymi hamulcami, to radze ci tak : spróbuj sprzedać te sram'y, bo moim zdaniem mają sporo wad (byłoby trudno bo mało kto kupuje używane hamulce), gdyby ci sie udało sprzedać to kup jakieś shimano albo magury bo są na olej mineralny. Magura mt5 są całkiem drogie, ale są 4-tłoczkowe. A jak nie chcesz drogich hamulców, to kup mt200 bo działają podobnie do sram level, a są tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...