Skocz do zawartości

[3000-3500] cross/trekking?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Proszę o poradę w temacie kupna roweru. Chciałbym wrócić do jeżdżenia po dłuższej przerwie i kompletnie nie jestem w temacie. Ostatni rower dla siebie kupowałem pewnie jakieś 25 lat temu i chyba się trochę pozmieniało...

Interesuje mnie coś pośredniego do jazdy w terenie, również po nieutwardzonych drogach leśnych, ale też po mieście i do pracy. Oczywiście amatorsko, raczej z rodziną - żadne wyczyny.

Dlatego przymierzam się do crossa lub trekkingu (szczerze nie widzę jeszcze specjalnie różnic poza wyposażeniem). Przy czym i tak planuję dokupić błotniki i chciałbym zamontować tylni bagażnik (może jakieś sakwy, fotelik dla dziecka na tył).

Być może istotnym czynnikiem jest moja waga: aktualnie między 115-120 kg i wzrost 178 cm. Zakładam że zwłaszcza waga może zawęzić wybór.

Wstępnie znalazłem z polecanych Unibike Crossfire GTS, ale oczywiście co czytam któryś wątek to pojawiają się kolejne modele. Byłem też oglądać ten rower na żywo ale chyba były tylko większe ramy i trochę było dla mnie za wysoko.

Z wyposażenia (na którym się nie znam) myślałem o hamulcach tarczowych, amortyzatorze z przodu (jak rozumiem lepiej powietrzny, albo wcale) i układzie przerzutek z 2 lub 3 tarczami z przodu (nie jestem przekonany do jednej). Dodatkowo tak jak pisałem wyżej będę chciał domontować bagażnik i oczywiście błotniki, stopkę.

Budżet wstępnie zakładałem taki jak w temacie ( około 3-3,5k), ale dopiero próbuję się zorientować w temacie więc jest elastyczny. Natomiast na pewno nie chce przepłacać za firmę czy za bajery które nie są tego warte.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc i jakieś wskazówki na co zwracać uwagę i w którym kierunku szukać.

Z góry dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi! Patrząc na półkę cenową znalazłem też Giant Roam 1 disc, którego widzę dużo ludzi poleca. Jak wypada na tle tych propozycji? Riverside też widzę, że zbiera dobre opinie.

EDIT:

Ktoś inny wrzucił taką promocję: https://sklep.tomarsport.pl/pl/p/Giant-Roam-1-Disc-Metallic-Navy-2022/8713

Myślicie że warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował Elops 900. 

W pierwszym poście jest pisane o wadze kierującego, potrzebie bagażnika i błotników. 

Rowerem będzie jeżdżono do pracy. 

A rower oprócz tego powyżej sprawdzi się też na drogach leśnych czy polnych, oczywiście bez sypkiego piachu. 

Kolejny temat gdzie napis na ramie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...