Skocz do zawartości

[serwis] RS Yari - tłumienie kompresji


Kulas32

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam problem z Yarim (wersja FS-YARI-RC-B3) mianowicie kompresja tłumienia po zamknięciu (przekręceniu zgodnie z ruchem wskazówek zegara) nie działa. Amor ma rok, bardzo mało jeżdżony (niestety), pierwszy raz problem zauważyłem jeszcze przed zimą - wracałem z pracy, przez miasto, więc chciałem amor "usztywnić", przekręcam pokrętło, ale amor pracuje dalej tak samo... dopiero pod koniec jazdy faktycznie amor się usztywnił, ale wydawał pisk (syk, kwik?) w początkowej fazie szybszego i głębszego ugięcia. Trochę temat olałem, bo przez zimę już i tak na tym rowerze nie jeździłem, ale kilka dni temu postanowiłem sprawdzić czy problem dalej występuje. Rower wisi sobie w piwnicy na ścianie za przednie koło, w takiej pozycji że oleje ściekają ku górze amortyzatora, nie wiem czy to może mieć wpływ na nieprawidłowe działanie tłumika? W każdym razie po zdjęciu roweru i odczekaniu chwili, żeby oleje mogły na powrót ścieknąć, zamknąłem blokadę ale amor działał jakby blokada była otwarta, dopiero po chwili i kilku ugięciach amortyzator się stopniowo usztywnił (ale tym razem nie kwiczał).

Pytanie moje do szanownych forumowiczów, czy wskazuje to na poważniejszy problem z tłumikiem, czy może prosta sprawa (np. uzupełnienie oleju), którą naprawię tanio w serwisie? W teorii amor jeszcze na gwarancji, natomiast nie wiem czy jest sens odsyłać gdyby to była jakaś błaha sprawa? Również nie wiem na ile sprawnie działa serwis dystrybutora rockshox'a w Polsce, ktoś miał doświadczenie z odsyłaniem na naprawę amora w ramach gwarancji?

Będę wdzięczny za pomoc,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...