Skocz do zawartości

[Do 4000 zł] Rower na szosę


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Planuję przejechać triathlon z przewyższeniem łącznie 700m na odległości 56 km. Poszukuję roweru, który będzie przystosowany wyłącznie do tras na szosie z przewyższeniami. Budżet jak w temacie do 4000 zł. Nie jestem specjalistą w temacie, więc nie wiem nawet jakie mógłbym mieć wymagania. Rower może być nowy lub używany - choć preferowałbym nowy.

W temacie wielkości ramy - mam około 180 cm wzrostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nówka za 4k to sprzęt entry level na słabej jakości komponentach, wadze 9,5kg+. Oczywiście cały czas poruszasz się wśród tych mniej "prestiżowych" marek.

Używka za 4k to już całkiem przyzwoity rower, z sensownym osprzętem 11 rzędowym i nawet jakiś karbon mniej popularnej marki się pewnie znajdzie.

Dla mnie wybór jest oczywisty ale to twoja kasa. Mogę ci tylko podpowiedzieć, że rower to nie prom kosmiczny i jeśli w używanym rowerze nadaje się do wymiany to widać to od razu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nowe to za dużego wyboru nie masz, sortujesz od najtańszych i będzie świetnie jeśli znajdziesz coś na osprzęcie sora

Przy używkach za 4k trzeba już szukać czegoś na 11s 105/ultegrze

Tu masz przykład co można dobrego (i chyba nic lepszego się nie uda) kupić za 4k, ten akurat o rozmiar za duży ale szukaj a coś trafisz

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-szosowy-centurion-gigadrive-carbon-ultegra-2x11-roz-58-CID767-IDSM4O7.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie musi być "rozmiar 56" bo nie istnieje żadna standaryzacja nazewnictwa. Najlepiej czułbyś się na rowerze z długością poziomej w granicach 55-56

Zerknij na to. Wiem, że lekko powyżej budżetu ale tcr to świetna maszynka do ścigania i na podjazdy. 

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-szosowy-giant-tcr-advanced-pro-2-carbon-kola-slr1-carbon-m-l-CID767-IDPdlGK.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przy zakupie na co zwrócić szczególną uwagę?

Na ogólny stan, zużycie części. Dokładnie obejrzyj ramę żeby nie było żadnych pęknięć ani większych ubytków

Cytat

Ma przejechane 17k, to nie dużo jak na rower?

Dla niedzielnego rowerzysty jeżdżącego na browara do baru może i dużo. Dla kogoś kto jeździ jest to 2-3 letni przebieg, zresztą to samo masz napisane w ogłoszeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...