Skocz do zawartości

[Wybór roweru] Hardtail do 6500


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuje pomocy i nakierowania w doborze roweru. W wiekszości będzie to jazda po leśnych ścieżkach, polnych drogach. Na oku mam te kilka modeli: 

Giant Fathom 2

Orbea laufey H30

Dartmoor Primal Pro

Merida Big Trial 500

Chciała bym koła 29', regulowaną sztyce podsiodłową, powietrzny amortyzator. I tu moje pytanie, który z tych rowerów przedstawia się najlepiej? Na co uważać przy doborze? Gdzie dostanę najlepszą jakość w stosunku do ceny? A może jakoś tańszy rower jest warty uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takie trochę strzelanie z armaty do wróbla. No ale jak chcesz akurat taki, to nie będę wnikał dlaczego i próbował zmienić myślenia.

Giant ma jakiś widelec-wynalazek, trzymałbym się od tego z daleka, no chyba, że w niedługim czasie planujesz jego wymianę.

Zobacz co ma w ofercie Marin. Wydaje mi się, że w tym segmencie powinni mieć coś fajnego do zaoferowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zobacz co ma w ofercie Marin. Wydaje mi się, że w tym segmencie powinni mieć coś fajnego do zaoferowania

W tym budżecie to Rift Zone 1, tyle że to full ale bez sztycy regulowanej.

San Quentin ale czy ma sens do jazdy po polach i leśnych ścieżkach? I na kole 27,5...

Do tych zastosowań nadałby się Team Marin 1 ale rama jest felerna, pękają rurki tylnego trójkąta przy rurze podsiodłowej.

Marin wstawia tam wzmocnienie ale pytanie czy w sklepach są rowery po poprawkach ...

Nie przesądzam, że Koleżance rama zaraz pęknie ale niewątpliwie problem jest.

To tyle chyba z oferty Marina.

Ewentualnie DSX FS - ma widelec amortyzowany.

Zamiast Orbei Laufey może jednak Alma?

Tak pytam, chociaż sam pociskam sciezkowcem po leśnych i polnych 🤣

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej bo może to źle zabrzmiało - te pola i lasy 😉 Chodzi o to, że jezdziłam rowerem ok 100 km tygodniowo, może to i nie wiele, ale nigdy nie miałam możliwości skręcić w las i pojeździć bo miałam zwykłą holenderkę na cienkich kołach która nie dawała rady w takim terenie. Chce teraz z mężem pojeździć troche i on ma właśnie tego Gianta, na którym jeździłam pare razy w tamtym sezonie i uważam, że jest ok, ale nie chce takiego więc szukam coś w podobnej cenie i geometrii. Chodzi też o komfort jazdy, wiec dlatego zadałam to pytanie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...