Skocz do zawartości

[Trenażer] Dla amatora do roweru MTB?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Niedawno dowiedziałem się o interaktywnych trenażerach rowerowych i zaciekawił mnie temat. Jestem amatorem, w tym roku kupiłem rower ze wspomaganiem elektrycznym i spodobała mi się jazda, dlatego w sezonie zimowym chciałbym potrenować w domu, aby latem móc robić dłuższe dystanse i żeby w domu mieć ruch.

Mój rower to elektryk MTB z silnikiem w kole 26", trzymam go w domu dlatego wpadłem na pomysł aby wykorzystać go do trenażera, ale mam parę pytań.

Po pierwsze interesuje mnie jedynie trenażer interaktywny z możliwością jazdy na Zwift. Na początku myślałem, że będę mógł w łatwy sposób użyć trenażera rolkowego i po prostu bez modyfikacji roweru korzystać z trenażera, ale doczytałem, że wymagana jest specjalna opona, a niestety demontaż koła z silnikiem nie jest szybki i przyjemny - dwa razy do roku zmienić całe koło to nie jest duży problem ale już w sezonie jak będę chciał szybko wskoczyć na trenażer bez wycieczki w teren stwarza problem, dlatego pytanie czy jazda na oponie MTB ma jakikolwiek sens czy muszę szukać sposobu na szybki demontaż?

Jedyny sensowny tani trenażer smart to chyba Tacx Flow Smart za 1200zł, chyba, że w cenie do 2k można znaleźć jakiś direct? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla okazjonalnych treningów ja bym się nie przejmował oponą. Będzie hałasować ale jak jedziesz po asfalcie to też huczy. 
 

Mialem podobne dylematy chociaż nie ze względu na rower elektryczny ale na całe zamieszanie jakie jest z trenażerem🤔 i kupiłem rower stacjonarny też interaktywny. 😀 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower stacjonarny interaktywny to chyba duuużo większy koszt. Jutro sprawdzę czy trudno jest zdemontować tylne koło - sama wymiany opony to jest moment. A co myślicie o Tacx Vortex Smart jako wejście w trenażery i sprawdzenie czy to to? Używka u mnie w okolicy jest za 600zł

Pytanie czy mocowanie osi jakie jest w rowerach elektrycznych z silnikiem z tyłu będzie pasować?

Edytowane przez muamua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem używanego Tacx Vertex Smart za 400zl, do tego nowa opona treningowa i dętka 26” za stówkę - udało się wymienić i po przeróbkach mocowania zamontować rower - tak na szybko wydaje się ze wszystko działa. 

Teraz mam jeszcze dwa pytanka: jak sprawdzić czy docisk rolki do opony jest prawidłowy? W aplikacji Tacx Training jak daje calibrate to rozpędzam do 30kmh potem do zatrzymaniach bada i jest tylko napis ze kalibracja OK. W internecie widzę ze we wczesniej aplikacji był wskaźnik docisku - teraz jak jest OK to po prostu OK?

Pytanie drugie - czytałem o problemach z przegrzewaniem się urządzenia - u mnie raczej to nie grozi na razie ale wole dmuchać na zimne - w jaki sposób najlepiej ustawić wentylator żeby chłodził  urządzenie ewentualnie oponę itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...