Skocz do zawartości

[Korba] Rotor w Canyon Grizl 6 AL


Raukos

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Mam problem z rowerem Canyon Grizl 6 al 2022

- Wkład suportu Token Ninja Lite BB4124

- Korba Rotor Canyon LTD, 46/30 - (ogólnie całość jest na GRX400 oprócz korby) - korba Rotor montowana oryginalnie nie była zmieniana

Na małym blacie z przodu w praktycznie pełnym zakresie kasety napęd jest super cichy jest naprawdę rewelacja, problem zaczyna się na dużym przednim blacie, praktycznie na kilku zębatkach kasety napęd jest w miarę cichy. Nie pomaga trymowanie, da się jeździć ale różnica pomiędzy zębatkami wzywając przedniej przerzutki jest zauważalna.

Może ktoś ma podobny przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej dziwne, że na małym blacie jest cicho na całej kasecie, powinno być tak 50/50. Do połowy ok w jedną i drugą stronę, trochę za połowę z trymowaniem ok, a krańcowe nawet z trymowanieniem powinny być nie do zaakceptowania. 

Zabrał bym się za regulacje przerzutek, jeśli nie umiesz to serwis (chociaż jest to dość proste ale rozumiem jeśli ktoś nie chce się tego uczyć). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję (szacunek za rozległość horyzontów) własnie czytałem forum z mtb-news.de, masz rację, to znany problem, rozmawiałem z Canyon Polska jest mały opór jeżeli chodzi o wymianę. Czyli najgorsze się sprawdza że jest to efekt błędnej konstrukcji i nic z tym się nie da zrobić :(

Ale może jeszcze ktoś znajdzie rozwiązanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Część, zamówiłem Canyona 7 kumpel 6. W obu modelach duże blaty w rotorze były krzywe. Po 3 miesiącach stwierdziliśmy, że to reklamujemy z powodu ocierania się łańcucha o przerzutkę. Kumplowi napisali, że nie ma problemu u wymienią korbę, a mi, że to moja wina w użytkowaniu roweru lub przy transporcie. Zrobiłem zadymę, że wiedzą, że wysyłają krzywe korby, że znajomemu bez problemu wysłali a mi pierdoły piszą i czy mam im opinie wystawić. W rezultacie właśnie do mnie również jedzie nowa korbą. Nie daj się, napisz jeszcze raz że korbą jest krzywą i żądasz wymiany. Pozdro.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja nie wierzyłem sobie (nie wierzyłem że blat mize byc krzywy :) ), jadąc dzwiek ocierania jest cykliczny, ściągając łańcuch a nawet i z łańcuchem kręcąc korbą widać ze blat delikatnie faluje, to były milimetry ale widać to gołym okiem (myślałem ze mi sie wydaje tylko :) ). Canyon ma blaty do wymiany, ten problem jest ogólnoeuropejski. Jak masz gwarancje pisz o wymiane korby może sie uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę to jak tylko bede go miał pod rękom i dam znać. Rower wywiozłem na zimę.

Mam go dopiero  1 miesiąc. Był kupiony z drugiej ręki, już ma 4 lata i z gwarancją może być ciężko.

Chalasuje o wiele głośniej niż Sram GX 1x11, wydawało się to podejrzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dużo czasu minęło ale pierwszy raz zabrałem rower po wymianie blatu na test - pomogło !! Jest różnica, łańcuch nie ociera, pierwszy raz miałem przyjemność z jazdy :)

Dziękuję Canyonowi za wymianę, ale będzie ochrzan!! Nie róbcie tego więcej innym kupującym !!!!!!!! XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...