Skocz do zawartości

[trenażer] elite zumo opinie/porady


Enadxx

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Niestety ze względu na bardzo mała ilość wolnego  czasu (narodziny dziecka), nie mogę i nie będę mógł jezdzić w sezonie jesień/ zima rowerem. Pogoda nie stanowiła dla mnie wcześniej problemu. Jak nie padał deszcz to regularnie jezdziłem .  Z forum wiem, że najlepiej kupić direct drive. Jezdziłem typowo rekreacyjnie (mtb wyłcznie po lasach, czasem góry, zdarzył się i bikepark), nie sciagałem się. Ale monotonne odcinki bardzo mnie nudziły, na trasie musiało się coś dziać (czy to ładne widoki, czy  techniczne podjazdy, czy korzenie , cokowliek aby była frajda z jazdy).  Tak więc , aby zachować możliwośc uprawniania sportu myślę o wpięciu roweru w trenażer. 

Lubię cyferki, wykresy, statystyki dlatego skłaniałbym się ku opcji "smart". 

Obecnie w decathlon dostepny jest elite zumo w cenie 2k zł:

https://www.decathlon.pl/p/trenazer-interaktywny-elite-zumo/_/R-p-X8655914?mc=8655914

Nie ukrywam ,że cena mi opdowiada. Chciałbym zapiac jeden z rowerow , które posiadam ( mtb: tylnia oś 12x148 napęd 2x10) . Mógłbym ustawić trenażer w domu, jednak wolałbym zamontować go w garażu. Czy takie urzadzenie może pracować/ być przechowywane w nieogrzewanym garazu? Mowa o zimie gdy temeratury spada poniżej 0? Czy taki sprzęt musi być wyłacznie przechowywany/ użytkowany w "domowych" warunkach.

Czy taki trenażer za 2000 zł ma sens, czy dokładajac kilka stówke znjadę coś, co zrobi różnice w stostunku do zumo? W realniej jeździe nie lubiłem monotoni, dlatego obiawiam się czy wydajac większa kwotę na trenażer (przymuszanie się do monotonnego kręcenia), nie bedzie to zmarnowany pieniadz.

Pozdrawiam.

 

Edytowane przez Enadxx
literowki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuję Zumo od ponad dwóch lat ale stoi on w pokoju a nie garażu i nie wiem jak zachowywał by się w temp. 0 stopni.

Cięzko też jest mi porównać do innych trenażerów typu drirect drive bo ich nie użykowałem. Na pewno w porównaniu z tańszymi trenażerami, nie direct drive to różnica jest na plus: niski hałas, dokładniejsze pomiary niezależne od ciśnienia w oponie.

Z tego co wyczytałem  to droższe trenażery mają większą moc co dla zdecydowanej większości nie ma znaczenia bo i tak tyle nie wykręcą, większe nachylenie też dużego znaczenia nie ma bo np. zwift ma algorytm aby to zniwelować oraz dodatkowo i tak większość na zwifcie ma ustawiony algorytm TD w zwifcie na 50 czy 70% co sprawia, że niezależnie od mocy trenażera, nachylenia czy siły w nogach podjedziesz pod każda górkę. Może droższe trenażery są minimalnie cichsze ale Zumo jest wystarczająco cichy. No i im droższy trenażer tym dokładniejsza moc oraz szybszy czas reakcji. Co do mocy to mimo wszystko Zumo jest bardzo dokładny, ale czas reakcji na zmiany mocy jest w tyle do droższych trenażerów.

Nie poczujesz za badzo różnicy pomiędzy Zumo a suito a nawet direto. Różnicę poczujesz dopiero od wahoo kick core. Tam czas reakcji jest o niebo lepszy od Zumo. Pozostałe cechy dla zwykłego użytkowanika takie same.

Ten czas reakcji odczuwa się tylko w wyścigach zwiftowych  gdzie chwila zawahania może kosztować cię stracenie driftu.

Mimo tego, ze Zumo jest najtańszy z DD to na pewno nie najgorszy. nei ma problemów z przegrzewaniem ani usterkowaością.

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłbym wahoo kickr core, bo ma bardzo dobre opinie i ma dodatkowe akcesoria jak climb czy wentylator, oczywiście do kupienia osobno i to wcale nie tanio. Jak kupowałem 2 lata temu to po pierwsze wybór był strasznie ograniczony i kupiłem co było a po drugie nie wiedziałem ile frajdy mi przyniesie. Mój sezon zwiftowy trwa 6 - 8 miesięcy, w międzyczasie jeżdżę też normalnie na zewnątrz np. w zimie.

Ale gdybym miał kupić dobrze i budżetowo to właśnie Zumo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak działają trenażery smart. Da rade popedałować nie mając uruchomionej gry typu zwift? Mam na myśli , czy na komórce można wgrać aplikacjie do sterowania trenezerem. Zrobić sobie jakiś program treningowy itp. Czy wszystko odbywa się przez zwift i jego klony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ktoś? Coś? Na temat zakupu sprzętu „odnowionego”? Wahoo kick core do wyrwania za 2500zl. Ma to sens? Czy polować na nowke fabryczna ?
 

https://eu.wahoofitness.com/devices/indoor-cycling/bike-trainers/reconditioned-kickr-core-buy?utm_source=Iterable&utm_medium=email&utm_campaign=kickr_kickrbike_refurbsale_blast_promo_eu_de_2022_10_10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...