Skocz do zawartości

[buty] Shimano M075


Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...

Dziś zakupiłem srebrne m075 z pedałami m520 w sklepie Żuchliński w Gdyni za 300 zł. Mierzyłem międzyinnymi m085, różne rozmiary i żaden mi nie podpasował - uciskał mnie w palce, więc postanowiłem kupić m075. Rozmiar wybrałem 46, dziwne, ponieważ na codzień noszę buty o numerze 44. Leżą bardzo dobrze, tylko od wewnętrzej strony trochę się fałdują ale w niczym to nie przeszkadza. Rzepy sprawiały wrażenie trochę niepewnego mocowania w porównaniu do klamry, ale nie zanosi się na to żeby były z nimi jakieś problemy. Ogólnie fajny zakup, po kilkudziesięciu km napiszę jak się sprawują w praniu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja również posiadam te buty. Zrobiłem w nich co prawda dopiero ~300km więc nie mogę wypowiedzieć się na temat trwałości. Jednak jeśli chodzi o komfort jazdy w butach spd, a zwykłych to tak jakby porównywać malucha z Mercedesem s-klasy. I jeszcze na koniec miłe zaskoczenie: jak wracałem z kolegą z wycieczki zdążyło się zrobić ciemno i wtedy okazało się, że buty mają ukryte odblaski.

shimanom075pj8.th.jpg

Thanks to ImageShack for Free Image Hosting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

witam

planuje rozpoczac przygode z spd i zastanawiam sie nad butami tymi wlasnie m075 ewentualnie m085.

Czy znaczaca bedzie roznica w uzywaniu miedzy tymi modelami ? zwlaszcza dla poczatkujacego ?

Czy warto doplacac do wyzszego modelu ? (planuje pedaly 540-stki shimano)

a i jeszcze pytanie czy te buty (m075/ew m085) wytrzymaja jesien, lekka zime w grubszej skapecie czy koniecznie trzeba ochraniacze ?

i jeszcze pytanko czy da sie w tym obuwiu chodzic jakos wzglednie normalnie ?

 

Z gory dzieki za odp,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty : w działaniu nie zauważysz pewnie żadnej różnicy. Za to różnica jest duża, jeżeli będziesz chciał poprawić zapięcie podczas jazdy. Z klamrą jest to dużo łatwiejsze. Co do pedałów, to 540 na pewno łatwiej serwisować, ale używa się je tak samo, jak 520 :D

Jeżeli chodzi o jazdę zimą, to raczej nie dasz rady bez ochraniaczy, za dobra wentylacja, do tego koniecznie wkładka filcowa z aluminiowym spodem, bo od bloków strasznie ciągnie. Skarpety lepiej zakładać podwójnie, najlepiej na pierwszą warstwę zakładaj te z coolmax'u, bo nie będziesz miał mokrej stopy. Chodzić się da, ale nie do tego zostały te buty stworzone. W ochraniaczach to już zupełnie tragedia, raz, że się szybko niszczą, dwa, że podwijają się czubki i np. śnieg wsypuje się pomiędzy but i ochraniacz.

 

PS. można używać gazet zamiast ochraniaczy, ale to zdaje egzamin tylko jesienią i wiosną :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie! Przyszły mi butki Shimano M075 :) Jak na pierwszy rzut oka, to wielka rewelacja :) stopa wygodnie leży w bucie, zapięcie w tym bucie jest bardzo stabilne, rzepy są wyjątkowo mocne. Wyglądają wg mnie również atrakcyjnie. Posiadają rzucające się w oczy odblaski z tyłu buta. Zastanawiałem się nad modelem na 2009 rok (M076), ale uznałem że nie ma sensu przepłacać. I tak są to moje pierwsze buty SPD ^ Wpięcia i wypięcia już przećwiczone "na sucho". Nie wiem czy Wy też, ale problemu z wypięciem nie mam, z wpięciem gorzej ;) Jeśli chodzi o komfort chodzenia to nie mam większych uwag :) Wiadomo-podeszwa jest twarda, ale jakoś nie widzę żadnych problemów z przemieszczaniem się :) Mieszanka gumowa (ścierna) jest dość miękka, a co za tym idzie dobrze trzyma się podłoża. Drobne pytanie jeszcze - czy jak Wy chodzicie to też bloki stukają o podłogę/asfalt? Dziwne uczucie ;D Teraz tylko czekam na ładniejszą pogodę by móc wyregulować dobrze pozycję bloków. Ale i tak zastosowałem się do kilku wskazówek i wybór padł na maksymalnie do przodu oraz prawie jak najbliżej ramy/korby (co mam nadzieję będzie widać na zdjęciu). Pozdro i czekamy na wiosnę ;)

 

c81cb19f83f4a849med.jpg

faa5deb874e70b32med.jpg

0d41ae1b24a296c5med.jpg

5023aa5d5635240amed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ^^ ale nóg nie ogoliłem ;D Musiałem je w końcu czymś przykryć :)

To spoko, myślałem, że coś z geometrią buta jest nie tak. Ale skoro mają się kontaktować to dobrze ;) Nie mogę się już doczekać pierwszej jazdy w tych butach. Polecam wszystkim. Teraz będzie można pokonywać dużo większe wzniesienia bez zsiadania z siodełka ;P Przepraszam za OT ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...