Skocz do zawartości

[buty] shimano rc7, czy rozmiar większe wystarczą


caballoBlanco

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.centrumrowerowe.pl/buty-szosowe-shimano-sh-rc701-rc7-pd19194/?v_Id=127522&gclid=CjwKCAjwsMGYBhAEEiwAGUXJaaaUa0uHAOHxDMf_X_ZQ4bfueEcEx_7rCx5uWLlX7z0A3QE6GMLTOhoCCyEQAvD_BwE

Cześć na codzien nosze 43 kupiełem 44

rozmiar stóp 265 mm

44 EU to rozmiar wkładnik 278 czyli zapas powyżej 1 cm

jak chodze jest ok, jak siedze jest ok, natomiast jak stane na palcach to wydaja sie zaciasne od boku, nie wiem czy mam dobry rozmiar, czy jest mozliwosc zebym np stestował na rowerze bez ustawienia blokow... zeby ich nie zniszczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cześć na codzien nosze 43 kupiełem 44

Rozsądnie bo Shimano zawyża rozmiarówkę. Standard jak nosisz 43 to od Japonczykow kupujesz 44.

Cytat

natomiast jak stane na palcach to wydaja sie zaciasne od boku

Kupiłeś te buty do baletu czy co? Miałem już z 15 par butów rowerowych i nigdy nie stanąłem w żadnych na palcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W butach oprócz długości liczy się również szerokość. Często buty które teoretycznie są Ok cisną bo są za wąskie. 
Ja mam ten problem  że mam szeroką stopę i niskie podbicie 😕
Wcześniej jeździłem w butach LAKE (Amerykanie chyba wiedzą, że faceci mają stopy bardziej jak hobbici a nie jak elfy 😂)

Ostatnio szukałem butów do XC sprawdziłem parę modeli różnych firm i padło właśnie na Shimano. 
Standartowe buty były dla mnie za wąskie na szczęście w niemieckim sklepie udało mi się znaleźć nie tylko numer 41 u nas nie dostępny ale w wersji poszerzonej WIDE.

Podsumowując jak cię cisną to nie wmawiaj sobie że jest ok szukaj do skutku z butami jak z siodełkiem każdy potrzebuje czegoś innego.

61AE673F-FC29-44CF-B088-A6461D4EFF5E.jpeg

Edytowane przez Kettler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponownie, stestowałem, teraz z pedałami i blokami look, jeździ się super. Rozmiar odpowiedni, dziękuje za pomoc.

Jakby sie ktoś zadstanawiał to shimano rc7 uchodzą za szerokie buty (dużo miejsca na przodostopie) i faktycznie tak jest, ja mam dość szeroką stopę (i relatywnie niskie podbicie) i jest w nich swobodnie. Natomiast nie odbyłem dłuższej jazdy > 50km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...