Skocz do zawartości

[Zacisk sztycy] PRO Performance


ChuChu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Czy używał ktoś z Was takiego zacisku? Szukam czegoś minimalistycznego, bo standardowe zaciski wyglądają źle na ramie z cienkich rurek.

Były z nim jakieś problemy? Górna część nie "zjeżdża" z komina podczas dokręcania? Miałem kiedyś podobny, ale już nieistniejącej firmy Boplight i były z nim same kłopoty.

8d0fb21331fed45c68eb3812eef036f4.jpg

 

Edytowane przez ChuChu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem podobnego, może nawet Pro, nie pamiętam. Zjeżdżać nie zjeżdżał, może tego na zdjęciu nie widać ale powinien mieć rant który zatrzyma go na rurze. Jedyne co to trzeba dokręcać go z głową, bo można przegiąć i zacisk w kosz - ta śruba która jest wewnątrz jest delikatna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się dobrze wyraziłem. Mój problem był taki, że górna część ześlizgiwała się z rury i prawie dotykała sztycy. Nie wiem czy grafika dobrze to ilustruje.

image.png.080fb20cf434ddee739d68787563b9fc.png

Rura nie była wykończona idealnie, więc ten wąski kawałek zamiast się zaciskać, zjeżdżał z krawędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, wątpię żeby przeciętna rura w przeciętnym rowerze była frezowana. A nawet jeżeli była, to raczej nie po lakierowaniu ;) Pisząc przeciętny, nie mam na myśli roweru z marketu, tylko coś w przedziale 5-10k zł. Strzelam że w większości rowerów, wygląda to tak samo, jak tamta u mnie.

Boplight który miałem, miał po prostu tą górną część bardzo wąską. Miała jakiś milimetr, może minimalnie więcej. Na dodatek ktoś wpadł na pomysł, żeby zastosować tam śrubę M4 pod klucz 3. Ogólnie wyglądała jak jednorazowa konstrukcja i w sumie taka była.

A wracając do tematu, zastanawiam się czy PRO ma więcej materiały, który uchroni przed takim efektem.

1 minutę temu, slavi napisał:

A nie masz jakiegoś niedopasowania średnicy sztycy do rurki? ... Bo jak się zrobi przy zaciskaniu 'stożek' z za dużej podsiodłowej to każdy zacisk będzie zjeżdżał.

Chyba najmniejszy zacisk to squeezy od BY ... https://www.bikeyoke.de/en/squeezy.html 

Już nie pamiętam, było to dobre kilka lat temu w ramie Accent Peak, która słynęła z luźnej rury podsiodłowej.

Zacisk bardzo fajny, ale chyba przeproszę się z firmą Accent i wezmę Accent EXE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. W takim razie nie będę ryzykował powtórki z rozrywki.

Normalnie bym wziął papier ścierny i ręcznie wyrównał krawędź, bo już tak robiłem. No ale aktualnie mam stalową ramę pokrytą powłoką i nie chcę odsłaniać gołego metalu.

Temat wyczerpany, dziękuję wszystkim za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...