Skocz do zawartości

[rower] Mój pierwszy rower


Rekomendowane odpowiedzi

Czyli w Twoim wybranym rowerze będzie zmieniarka SX. 

Wczoraj na gwarancji wymienili mi SX na NX. 

Poczytaj co ludzie mówią o SX. 

Chyba lepsza jest Deore ale skolei kaseta M5100 jest słaba. 

Piszę żebyś był świadom, nie żeby mieszać w głowie.  

To nie jest tak że coś od razu się rozleci. 

Edytowane przez XC100S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://konaworld.com/mahuna.cfm

A taki by się nie podobał? Za 4tys można takiego wyciągnąć z powietrznym Rock Shoxem. Napęd Shimano. Do tego dożywotnia gwarancja na ramę. No i to nie jest firma krzak jak te w/w wynalazki... Przy 183cm Lka byłaby jak szyta na miarę.

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie tylko z tego co widzę to budżet wynosi max 4tys. Zawsze dokładając więcej dostajesz więcej. Dla mnie podstawa to fajna geometria ramy bo wszystko co do niej przykręcone to można sobie zmienić. Posiadam rower z korbą na sztywna oś i mam też rower z suportem na kwadrat. I czy to sztywniejsze? Hmm. Z tego co widzę to kolega rozpatrywał RR xc100 który przy tej Konie wygląda jak rower z minionej epoki. I nawet XTR tego nie zmieni. A ten AM100 fajny tylko po co autorowi takie cuś jak de facto potrzebuje roweru z pogranicza gravel, XC i cross. No i ten kąt podsiodlowki 🤮  Rozumiem że jesteś fun boyem marki ale pozwól się koledze wypowiedzieć. Nie wszyscy chcą mieć rower z takim samym napisem na ramie jak Ty, tym bardziej że nie jest to marka "premium".  

 

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2022 o 15:26, cervandes napisał:

Chodzi o rozmiar koła. Tu masz 27,5, które to koła niestety wymierają. Coraz mniej części, opon, niepopularne się to zrobiło.

Fakt ale można jeszcze kupić coś fajnego 🥰 Tyle że z oryginału został kapsel od sterów, adapter tylnego hamulca i śrubki od koszyka na bidon 😋

IMG_20221128_101717.jpg

IMG_20221119_153650.jpg.901c367317cc9e74215d66359b8629fb.jpg

Edytowane przez Alsew
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co takie słowa fan boy marki ??? 

To że Ty masz suport na kwadrat i ... a wcześniej że stara geometria w RR.  To jak z Tobą, może być po staremu czy musi być po nowemu. 

Za chwilę będzie ponowny dym jak w temacie z 15 stronami. 

Proponuję rowery które miałem lub mam i gdyby to była inna marka którą używam to też bym pisał. 

Jakie ma znaczenie w tym temacie czy wymiar jest taki czy inny, ścigania czy maratonów tu nie będzie. 

Usiąść na rowerze, przejechać się i kupić. 

Te same osoby biegają po tematach i wszystkich próbują pouczać. 

Żałosne 

 

Edytowane przez XC100S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2022 o 07:59, XC100S napisał:

Kup mój rower, jest w dziale sprzedam. 

 

2 godziny temu, XC100S napisał:

 

Ja podpowiadam jednak Rockrider a. 

 

2 godziny temu, XC100S napisał:

Boost i sztywne osie a i jeszcze łożyska suportu zewnętrzne to uważam że podstawa. 

https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-all-mountain-rockrder-am-100-hardtail/_/R-p-331946 

 

W dniu 29.08.2022 o 09:30, XC100S napisał:

Sam napis AM to jeszcze nic, ja do pracy jeżdżę przez park i ulice miasta i nie wyobrażam sobie innego roweru. 

Takie szufladkowanie jest bez sensu. 

Dodatkowo po co piszesz że rozmiar XL nie wszystkim będzie pasował. 

A już inne rozmiary ramy to co, bardziej pasują? 

Bez sensu kompletnie. 

Chłop ma 183 cm to może mu pasować XL. 

A, w żaden sposób nie pisze tego żeby sprzedać mój rower. 

 

Faktycznie delikatna perswazja 🤣🤣🤣 

 

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale temat ten sam a ty dalej to samo. Kolega kilka godzin temu dokładnie się wyraził co myśli o twoich propozycjach. 

 

4 godziny temu, Apollo250 napisał:

Dziękuję za podpowiedzi. Bardziej mi się podoba Ten Serious cena podobna.

 

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się wtrącę do żywiołowej dyskusji 😁. Kona bardzo fajna, dobra marka ale strasznie mnie wkurzają teksty typu: "CASSETTE: Shimano Deore 11-51t 11spd or Microshift XLE 11-46t 11spd". Decathlon robi to samo w swoich rowerach - nigdy nie masz pewności jaki amor czy jakie przerzutki akurat trafisz w danej partii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Greg1 napisał:

 😁 Kona bardzo fajna, dobra marka ale strasznie mnie wkurzają teksty typu: "CASSETTE: Shimano Deore 11-51t 11spd or Microshift XLE 11-46t 11spd". 

Masz rację trochę ściema ale jak kupisz przez internet to zawsze możesz oddać. Myślę że to wynika z covidowych zawirowań w Shimano. Moja Kona nie miała ani jednej części od Shimano, za to były 3 opcje amortyzatora. W Konie fajne jest też to że rama ma przelotki do przedniej zmieniarki więc zawsze jest opcja założenia napędu 2x co dla autora tematu może okazać ważniejsze niż te wszystkie bajery  😄

Edytowane przez Alsew
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, każdy ma swoje zdanie i doświadczenie i cenie, że chcecie doradzić jak najlepszy rower. Wiadomo chciałoby się jak najlepszy ale budżet jest nieugięty. Ja jestem totalnym laikiem w tych sprawach na pewno nie wykorzystam potencjału każdego z tych rowerów. Będę go używał do jazdy po zwykłych dróżkach leśnych nic wyczynowego tylko rekreacja. Na początku dyskusji doradzano mi aby szukał czegoś trekkingowego albo crossowego jednak rower musi mi się podobać, więc nic nie poradzę że tylko MTB wchodzi w grę. Kolega pisze o Rockrider i  w sumie rozumiem że ma najlepszy stosunek wyposażenie/ cena. Jednak ja jako totalny laik będe widział różnice między tym  Rocraiderem a Kona czy Orbea? Nie ukrywam że wizualnie w dwóch ostatnich przypadkach ramy są super i rowery podobają mi się. Mimo wszystko dziękuję za zainteresowanie tematem i Waszą pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Rockrider xc100 ma amortyzator Manitou Markhor ze sztywna osią. Sztywna oś to zaleta która przy jeździe rekreacyjnej poczujesz głównie w momencie demontażu koła i braku konieczności regulacji zacisku hamulca. Nie jeździłem na tym Manitou ale miałem przyjemność go serwisować i stwierdzam że konstrukcyjnie Rock Shox z Kony wypada lepiej. Napęd to może być taka sama niespodzianka  jedynie korba w tym RR jest lepsza. Hamulce te same. Koła w Konie też fajne, obręcze WTB 27mm tylna piasta Shimano. Jedynie opony mogą dla ciebie okazać się zbyt "terenowe". Geometria tego RR to już zabytek. 

Edytowane przez Alsew
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz jeździł jak większość, lasek spokojnie, droga asfaltowa czy ścieżka to bierz ten rower który Tobie się podoba. 

Jak jednak może wcześniej czy później coś więcej od roweru wymagać, oczekiwać będziesz to przemyśl np. sztywne osie, łatwość naprawy i bez problemowy serwis gwarancyjny. 

Oczywiście o Decathlon mówię. 

Ja mam piąty czy nawet szósty Rockrider przez ostatnie pięć lat i wykorzystuje możliwości rowerów i serwisu gwarancyjnego na maksa. 

Dlatego proponuję RR ale jak masz się męczyć to bierz "sercem" a nie ... 

To normalna sprawa. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...