Skocz do zawartości

[koła] składanie nowych kół


ChevelleSS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Składam koła. Mam obręcze DT ex471 27,5 i piasty 370. Potrzebuje nyple + szprychy i tu mam pytania. Nyple chce DT pro Lock mosiądz. Obręcze nie są oczkowane. Czy wybór długości nypli ma znaczenie ? Szprychy DT competition spokes 2.0-1.8-2.0 albo chyba najpopularniejsze champion 2.0. Tu jest kwestia długości. Obecnie mam WTB 27,5 i piasty przechodzą na nowe obręcze. Czy wystarczy, że zmierzę długość obecnych szprych ? Pierwszy raz składam koła. Zawsze kupowałem gotowe i nie mam pojęcia czy tak się da czy trzeba użyć jakiegoś kalkulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod nyple koniecznie podkładki stalowe (dt phr washer). Bez tego nawet się nie zabieraj do tych obręczy. Swoją drogą z nowymi obręczami w komplecie są nyple i podkładki. Jak chcesz mieć gwarancję na te obręcze to muszą być też nyple dt squorx pro lock.

43 minuty temu, ChevelleSS napisał:

Pierwszy raz składam koła. Zawsze kupowałem gotowe i nie mam pojęcia czy tak się da czy trzeba użyć jakiegoś kalkulatora.

Od razu więc zanieś to do kogoś kto ma pojęcie i niezbędne narzędzia. Złożenie kół to nie sztuka. Złożenie kół takich, żeby były trwałe i bezpieczne wymaga jednak praktyki.

25 minut temu, slavi napisał:

Tu podstaw zamiast swoich 370 piasty 350 ale nie najnowsze 2021+ o takich parametrach jakie masz (dł. osi, CL/IS...).

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pod nyple koniecznie podkładki stalowe (dt). Bez tego nawet się nie zabieraj do tych obręczy. Swoją drogą z nowymi obręczami w komplecie są nyple i podkładki.

Tak wiadomo. Podkładki są. Nyple też ale alu.

 

Cytat

Od razu więc zanieś to do kogoś kto ma pojęcie i niezbędne narzędzia.

Oczywiście. Sam za to nie mam zamiaru się brać :)

Dzięki za kalkulator. Co jednak z tymi nyplami ? Długość ma znaczenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kup mosiężne squorxy. Nie stracisz GW i będziesz mógł bezpośrednio podstawić do kalkulatora model. Swoją drogą niektórzy wheelbuilderzy nie lubią tych nypli bo nie mają do nich drivera i będą wybrzydzać i wymyślać brednie. W takiej sytuacji idź do innego. Przy odbiorze kół sprawdź czy są na miejscu podkładki. Niektórzy, nawet tu polecani, robią jak im się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...