Skocz do zawartości

[suport] triban RC 120 wymiana suportu


Rekomendowane odpowiedzi

Część :)

 

szukałem wszędzie gdzie mogłem ale nie jestem pewny jaki suport powinienem dobrać.

 

Do rzeczy, mam triban RC 120 z tego roku, oszczędność, którą popełnili jest wrzucenie plastikowych muf w suporcie, przez co czuć wyraźnie uginanie się suportu i słuchać już chrobotanie...

 

Chciałbym wymienić cały suport aby mieć spokój i nie męczyć się dodatkowo jak całkowicie zajadę plastikowe części. 

 

Nie zdejmowałem jeszcze korby i nie rozkręcałem suportu, myślę, że może się rozpaść albo totalnie rozwalę plastikowe części przy próbie odkręcenia i się uziemię.

 

Stąd, czy ktoś jest pewny jaki suport powinienem dobrać? Na stronie Decathlonu nikt nie odpowiada na pytania, jedyne co znalazłem to na stronie Shimano, że do korby TOURNEY A070, powinien być długości 110mm i typu BB-UN300 ale nie wiem czy 68 czy 70mm.

 

Dzięki za wszelkie sugestie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W modelu RC 120 2022 jednak zamiennikiem jest korba, nie jest to tourney a070, a suport ma oznaczenie Thun ibex-ml 120L 119  oraz BS 1,375 x tpi 24 LH.

Wchodzi zamiennik Shimano (BB-UN300 68/113) ale linia łańcucha się zmienia i trze o przednią przerzutkę.

Wiedza pozyskana z innego forum od Patryka_ko, więc dzielę się jak ktoś będzie szukał.

Jak sam wymienię i przetestuję dodam kilka słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymontowałem suport, ma identyczne oznaczenia jak wyżej Thun ibex-ml 120L 119, z tym, że mierząc ma 119mm lub 120mm szerokości, gwint standard 68mm z tym, że plastikowe mufy były już u mnie zjechane.

Kupiłem suport Neco 118mm, ręcznie mierząc szerokość identyczna 119 lub 120mm, po zamontowaniu spokojnie wyregulowałem przerzutki i wszystko chodzi elegancko, żadnego bujania kasety, dziwnych trzasków podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...