Skocz do zawartości
  • 0

Szosa - rodzaj hamulców


Gość ttr

Pytanie

Cześć, planuje kupno używanej szosy i mam oku kilka modeli z czego część jest jeszcze na hamulcach obręczowych a część na tarczach, te na tarczach to głównie aluminiowe ramy + karbonowy widelec, a te na obręczówkach to w pełni karbonowe, co ważne ceny są zbliżone. 

No i teraz pytanie czy warto w obecnych czasach kupować jeszcze szosę nie na tarczach ? Nie chodzi mi tyle o skuteczność zatrzymywania bo nie mam nic do hamulców obręczowych tym bardziej że w wielkich górach nie mieszkam, a raczej o kwestie ewentualnego doinwestowania w sprzęt, np. kupno lepszych kół.
Jak rozumiem rowery z hamulcami szczękowymi najczęściej też mają o wiele bardziej ograniczone miejsce na oponę, ale z tego co widziałem to do modeli które mnie interesują wchodzi max 28c więc jak na moje potrzeby to i tak wystarczająco szeroko.

Jak sądzicie nowsza (nie wiele ale zawsze) rama aluminiowa z tarczami czy starsza w pełni karbonowa ale na obręczowych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeśli nie masz parcia na podążanie za modą to karbon na szczękach będzie chyba najrozsądbiejszym wyjściem - tzn imo karbonowa rama to większa wartość niż hamulce tarczowe. Do tego w obecnych czasach ceny używanych części do takich sprzętów są bardzo dobre. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki, jeszcze tak mnie naszło że w zasadzie rynek wtórny zapewne kiedyś wyczerpie zasoby części zamiennych, a pewnie producenci nowe części niezbyt chętnie robią ? 
Więc w razie konieczności wymiany np. klamki czy samych hamulców może być za jakiś czas problem.

Niemniej tez bardziej skłaniam się ku opcji karbon + szczęki :) dzięki raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...