Skocz do zawartości
  • 0

Dziwna przypadłość


Gość Jan

Pytanie

Witam

Mam problem ze stukającym łańcuchem, ale tylko przy  kręceniu korba w tył i tylko na dwóch przełożeniach 7 i 8 na 9 i 10 już mniej na 1 2 3 4 5 6 nie ma tego problemu. Do przodu wszystko jest OK, łańcuch dobrze zmienia biegi wchodzi i schodzi idealnie w całym zakresie. Ktoś może wie, co może być przyczyna ?. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
1 godzinę temu, Gość Jan napisał:

Tak oczywiście, ze sprawdziłem nie ma nawet 0.75

Dziwny temat ,pójdę sprawdzę czy u mnie tak nie jest czasem .czy to aż tak Ci przeszkadza? Kręcimy w zasadzie do przodu tak więc.....😀

Jeszcze jedna "hipoteza" na tych przełożeniach co "pyka"lancuch górne kółko wózka z łańcuchem nie dotyka prawie kasety ?tak jakby łańcuch był za długi i przezutka składa się tak mocno że jest opór dlatego skacze ,

Takie gdybanie .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No fakt dziwna to sprawa, czy mi to przeszkadza ? nie trochę tak, bo mam wrażenie, że tłucze się mimo wszystko napęd to raz, (przy kręceniu do przodu mam wrażenie, ze kółeczka przerzutki też wydają dziwne dźwięki) dwa na pewno tak być nie powinno i coś się jednak dzieje, a trzy bywają sytuacje na podjazdach gdzie deptasz na maxa i czasami przydaje się obrót w tył bez stresu, ze ci nie spadnie łańcuch czy nie skoczy a ty na zerowej prędkości zapięty w spd nie walniesz o asfalt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...