Skocz do zawartości

[Błotniki] do Triban 520nie RC)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno zakupiłem Tribana 520 (używanego) jako rower na dojazdy do pracy i czasem wycieczki po okolicy Wrocławia. Rower ma hamulce szczękowe nie tarczowe.

Jakie błotniki byście polecili?

1 musza się zmieścić w ramie :D

2 być jak najpełniejsze (bo do pracy nie zamierzam dojechać ubłocony)

3 być w stanie pokryć szersza oponę (ponoć do tribana wchodzą opony 42mm)

Z góry dziękuje za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

1 musza się zmieścić w ramie :D

2 być jak najpełniejsze (bo do pracy nie zamierzam dojechać ubłocony)

Musisz kupić zwykłe błotniki do szosy i tyle. Albo coś w stylu sks raceblade long albo inne, pełne np. zefal shield

Cytat

3 być w stanie pokryć szersza oponę (ponoć do tribana wchodzą opony 42mm)

No to musisz zgłębić temat bo może i wchodzą ale nie do twojego tribana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z raceblade jest ten problem :maks. opona 25 mm

plus nie kryją opony tylnej do korby. w efekcie będzie tam chlapać :(

 

jak miałbym tym do pracy też jeździć to wypadłoby żebym nie przyjechał jako rzeźba z błota po małym deszczu :D

te longboard 45 może można by naciąć w miejscu hamulca? jak się popieści to się wszystko zmieści :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli na zimę mam tam założyć 35 lub nawet 38mm to błotnik na 25mm nie pokryje :( a jak błotnik pokryje mi 38mm to i 25 pokrywać może latem :D Napisałem o tym w pierwszym poście bo to własnie dla mnie ważne. Więc może ktoś już robił coś podobnego? tribany to ponoć popularna platforma do modyfikacji na gravel/commuter. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie wyczytałeś że mam rc520 (nawet podkreśliłem że na hamulcach szczękowych jest) .

Ale ok https://forum.szajbajk.pl/topic/360-opony-szosowe-jakie-maksymalne-rozmiary-w-danym-modelu-roweru/page/2/ tu wsadzili 35 

tak czy siak błotnik na 25 mnie nie interesuje :D bo zimą wsadzę grubsza oponę i ma nie chlapać. Owszem błotnik najlepiej dwuczęściowy bu widełki i szczęki będą wąskim gardłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...