Skocz do zawartości

[poszukiwanie odpowiedniej ramy] Jaka rama w rowerze crossowym firmy Tabou?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Orientuje się ktoś jak wyglądają rozmiary ramy w rowerach firmy Tabou względem wzrostu? Bo nigdzie takiego zestawienia nie mogę znaleźć. Pod tym linkiem https://www.tabou.pl/blog/jak-dobrac-rower-do-wzrostu nie podali zestawienia dla rowerów crossowych.Dodam, że mam 178 cm wzrostu. Powinienem wybrać ramę 19 czy 21 cali?

Edytowane przez marcelos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przeczytałeś całość ?

,,Jak dobrać ramę roweru do wzrostu?

Jednym z najczęściej stosowanych sposobów na to, aby dobrać rower do wzrostu, jest zmierzenie długości nogi (licząc od krocza) i przemnożenie uzyskanej wartości przez zmienną zależną od rodzaju roweru, o którym mowa. Będzie to odpowiednio:

  • dla rowerów górskich (czyli MTB) 0,57 dla kół o średnicy od 26 do 27,5 cala, ewentualnie 0,6 dla kół 29-calowymi,
  • dla rowerów trekkingowych oraz crossowych (ale ma to także zastosowanie, gdy chodzi o rower miejski) parametr, o którym mowa, będzie wynosić 0,63.

Ponieważ uzyskana wartość to długość w centymetrach, dodatkowo należy podzielić ją przez 2,54 – w ten sposób przelicza się ją na cale i można przystąpić do wyboru samej ramy."

 

Producent traktuje crossy tak jak trekkingi . Hmmm  , ja crosa widzę raczej jako rower terenowy czyli takie prawie MTB i taki rozmiar brał bym . Czyli 19" . A tak naprawdę to trzeba by zobaczyć tabelkę z całą geo , a najlepiej przymierzyć rower w realu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie jest tak, że wybrany producent może mieć inne rozmiary ram niż inny producent? Bo jeśli rozmiary ram dla rowerów trekkingowych producenci tak samo traktują jak w przypadku rowerów crossowych to w przypadku firmy Tabou są podane wielkości ram dla rowerów trekkingowych tutaj: https://www.tabou.pl/blog/jak-dobrac-rower-do-wzrostu. Rama o wymiarze 19 cali jest podana dla osób, które mają max 172 cm wzrostu. W takim razie czy rama 19 calowa nie będzie mi za mała jeśli kupię rower crossowy tej firmy i jeśli mam 178 cm wzrostu, a rozmiary ram w przypadku rowerów trekkingowych i crossowych mam traktować tak samo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem różni producenci różnie podchodzą do geometrii i rozmiarówki . Jeśli nie ma tabelki z geo to tylko przymiarka da 100% pewności . Rowery trekkingowe zawsze wybiera się trochę większe bo na dobrych drogach do których jest stworzony przedkrok nie musi być taki duży , a ramy są raczej krótkie . Crossy  są stworzone do jazdy w trudniejszym terenie  i  przeważnie mają nieco inną geo niż trekkingi , ja wybierał bym rozmiar jak dla MTB . Ale to teoria może się okazać że w tej firmie ramy treków o crossów są takie same .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...