Skocz do zawartości

[buty] K-Biker - najtańsze buty spd


kopiki

Rekomendowane odpowiedzi

Nosze sie z zamiarem zakupu swojego pierwszego zestawu SPD.

Sklaniam sie ku Shimano 520 i butkom Kruk'a, wiec codziennie tu zagladam w poszukiwaniu nowych opini i nic... :)

 

I jak tam dalsze odczucia?

Dzieje sie z butami cos niepowolanego?

Robi sie coraz cieplej...Wplywa to jakos na komfort jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich to moj pierwszy post na tym forum wiec wypada sie przywitac;)

 

Ale do rzeczy:

 

Buciki wygladaja na godne uwagi, cena mowi sama za siebie

Pytanie jest nastepujace:

Z jakimi pedalami jezdzicie uzywajac tych butow?? Czytalem ze owe buty maja gleboko wpuszczone bloki i nie jestem pewien czy beda pasowaly do nich moje pedaly. Posiadam spd 535, maja juz swoje lata i spisuja sie doskonale(buty zdecydowanie mniej wytrzymuja :) Ale konstrukcja troche sie rozni od swiezych produktow tego typu(nie sa tak bardzo obudowane jak moje starsze). Wszystko sie rozbija o to czy wczepie te buty w moje spd jezeli maja one tak gleboko wpuszczone bloki.

 

Prosze o odpowiedzi. Mam nadzieje ze za bardzo nie zagmatwalem :)

 

aaaaaaaaa i jeszcze jedno

 

Czytalem ze nie sa te buty az takie sztywne, wiec co z jakimis ewolucjami typy skoki pod krawezniczek itp wygibasy??

Wiadono ze ze sztywniejszym butem jest to bardziej komfortowe. Czy nie wyjedzie mi blok z buta jak sa one tak malo sztywne???

 

Opowiadajcie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tych butów z pedałami pd-520 - żadnych problemów z głębokością osadzenia bloków, wszystko działa jak powinno, co więcej nawet dużo w tych butach chodzę i praktycznie obecność bloków jest niezauważalna. Nie wiem jak w twoich pedałach, ale myślę, że powinny być ok, w ostateczności zawsze można spróbować coś podłożyć tak aby blok bardziej wystawał, ale wydaje mi się że nie będzie to konieczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tez mam taki zestawik czyli pedały 520 i te buciki;)

 

przejechane moze mam w nich na razie z 200km i powiem ze dosyc fajne;)

jedyne uwagi to wlasnie wentylacja....uwazam ze latem przy wyzszej tem bedzie strasznie lipnie....

ale cena robi swoje....jakosc wykonania tez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wypada ich mala sztywnosc w praktyce??

chodzi o funkcjonalnosc jak pisalem wyzej, a nie o wygode

moje pierwsze buty spd wiec nie mam punktu odniesienia.....w sumie wydaja sie byc srednio twarde przy mocnym depnieciu tak jak by troszke za miekkie ale ogolnie jest oko;)

 

do rekreacyjnej jazdy takiej turystyki to wypas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadono ze ze sztywniejszym butem jest to bardziej komfortowe. Czy nie wyjedzie mi blok z buta jak sa one tak malo sztywne???

Zgadza się, sztywniejsze buty=efektywnijsza praca nóg przy pedałowaniu, ale nieobawiałbym się wychodzenia bloku z buta tylko ze względu na mnijszą sztywność podeszwy. Chodzi o to, że blok wypiana się na boki, a podeszwa pracuje w innej płaszczyźnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi o wypinanie samych blokow

mam na mysli ze przy jakis ewolucjach w sztywnym bucie cala sila i ciezar roweru rozkladal sie na cala sztywna podeszwe a w przypadku tego malo sztywnego buta boje sie o jego wytrzymalosc(mozliwosc wyrwania mocowania bloku w bucie)

prosze o opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz tak troszke z innej beczki...

Wybieram sie w przyszlym tygodniu do Kudowy Zdroju i mam zamiar zachaczyc o Czechy.

Jak wiadomo Czechy, to miejsce narodzin K-Biker'ow... I teraz pytanko...

Nie wiecie, czy jest jakas siec sklepow sportowych, ktora sprzedaje te buciki?

Nie chce kupowac za bardzo na allegro, a nigdzie w Polsce nie znalazlem sklepu, ktory by oferowal wyroby firmy Kruk.

 

Pozdrawiam!

 

--- 27.04.07.:

 

No i kupilem na allegro ;)

Pierwsze wrazenie bardzo pozytywne.

But lezy na nodze wygodnie i pewnie.

Wiecej relacji z trasy juz w krotce...

 

Pozdrawiam!

 

P.S. Dĕkujeme, že jste si zakoupili cyklistické boty Kruk. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item183355608_niemal...lka_gratis.html

 

wycinasz w podeszwie ten prostokąt o zaokrąglonych rogach

ukaże sie blacha z 4 nagwintowanymi otworami

miłego montażu

 

pierwsza jazda zaliczona i tak

wygodnie sie chodzi , bloki delikatnie muskając terakotę są słyszalne

trochę miękka podeszwa i wyczuwa sie pedał pod nogą ale niedokuczliwie

są ciepłe więc w czasie letnich upałów wystąpi problem ich zapocenia

na razie po pierwszej nocnej jeździe określę to tak

zwykłe adidaski z możliwością montażu bloków do spd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem te buty rok temu, przed większą, tygodniową wyprawą (o tym później). Moje wrażenia są bardzo pozytywne. Pół roku przejeździłem w tych butach na platformach, wczesną wiosną założyłem bloki pod Time'y.

But świetnie leży na nodze, podeszwa jest na tyle sztywna, żeby nie czuć za bardzo pedałów ale na tyle elastyczna, żeby w miarę swobodnie w nich chodzić. Wyjazd z sakwami mieliśmy pod koniec lipca - załapaliśmy się jeszcze na straszne upały. Buty dawały radę ale cudów nie było - noga się trochę pociła. Dlatego ok. południa wskakiwałem w sandały. Śmiem jednak twierdzić, że w 30-paro stopniowym upale w każdym pełnym bucie noga się spoci.

Wracając do Kruków, przez pół roku przejeździłem w nich jakieś 4tys km na platformach. Było bardzo wygodnie. W tym sezonie nastawiłem się na starty w maratonach, kupiłem pedały Time'a, buty SH-181 i dodatkowe bloki właśnie pod Kruka. Mam więc dobre porównanie do butów ze średniej (?) półki. Komfort jazdy w Shimano jest znacznie wyższy - bardzo sztywna podeszwa pozytywnie wpływa na efektywność pedałowania, świetna (czasem aż za dobra) wentylacja. Wygoda trochę na minus - te buty są znacznie węższe, trzeba się przyzwyczaić.

W Krukach po założeniu bloków trochę czuć pedał przy mocniejszym deptaniu (to oczywiste - podeszwa nie jest super twarda). Buty jednak nie straciły swojej największej zalety - uniwersalności. Da się w nich po prostu w miarę wygodnie chodzić (w Shimano czuję się trochę jak w butach narciarskich).

Podsumowując: Kruki to świetne buty uniwersalne, do jazdy rekreacyjno-turystycznej. Polecam szczególnie na platformy ze względu na dość sztywną podeszwę. Stosunek cena/jakość rewelacyjny. Jedyny minus to wentylacja w upalne dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny minus to wentylacja w upalne dni.

w moim regionie to tylko dwa miesiące , ja czekam na porę deszczową

czy będa sie rozklejac ? jaki poziom wody wewnątrz osiągną ?

jaka rolę w nawadnianiu wnętrza buta będa miały szczeliny w podeszwie do montażu bloków ?

 

zastosowane gąbki w cholewkach i języku raczej nie pozwola na szybkie wysychanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

I ja dołączam się do grona posiadaczy butów Kruk. Ze względu na to, że potrzebowałem rozmiar 45 zakupiłem model K_Ride. Są to moje pierwsze buty SPD dlatego nie mam żadnego porównania z innymi. Podeszwa nie jest zbyt sztywna tak, że nie ma problemu z chodzeniem. Na pewno będzie w nich ciepło w upalne dni bo z wentylacją krucho. Kiedyś ktoś pisał o przesunięciu otworów do mocowania bloków. Podobnie było w mnie w jednym bucie ale nie przeszkadzało to w zamontowaniu bloków. Jeździłem w nich dopiero dwa razy także na razie ciężko coś więcej napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje Kruki przetestowalem podczas dlugiego weekendu majowego. Jezdzilem po Gorach Stolowych po bardzo zroznicowanym terenie. Moje wrazenia sa bardzo pozytywne. Wentylacja jak dla mnie jest zadowalajaca. Sztywnosc podeszwy pozwala na komforotwe poruszanie sie w butach zarowno po kamieniach, sciolce jak i asfalcie. Przydatna przy zakladaniu jest rowniez pętelka nad pieta, ktora znacznie ulatwia wcisniecie stopy w but. Sznurowki nie sa ani za dlugie ani za krotkie. Nie sa sliskie, przez co nie rozwiazuja sie co chwile. Kolejne kilometry przede mna. Poki co buty nie wykazuja zadnego zuzycia po okolo 500km.

 

P.S. Kupilem juz nawet druga pare dla Tesciowej ;)

P.S.2. Bylem w kilku sklepach rowerowych na terenie Czech i nie mieli tam nigdzie Krukow :033:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztywnosc podeszwy pozwala na komforotwe poruszanie sie w butach zarowno po kamieniach, ...

Przydatna przy zakladaniu jest rowniez pętelka nad pieta, Sznurowki nie sa ani za dlugie ...

P.S.2. Bylem w kilku sklepach rowerowych na terenie Czech i nie mieli tam nigdzie Krukow :)

 

sztywnośc podeszwy pozwala na normalne chodzenie , ale na spacer po kamieniach wolałbym buty trekkingowe

pętelka :D hmm ja używam łyżki obuwniczej (chyba tak to sie nazywa)

w kołobrzegu rowerownia oferuje Kruki

 

wczoraj Kruki przetestowałem w ulewie , niestety ocena niedostateczna z dwoma minusami w skali do 5 , po prostu pała

pierwszy wjazd w kałuże i stopy w okolicach bloków mokre. Przez otworki pseudo wentylacyjne woda sie uzupełniła w bucie, a po nasiąknięciu gąbek (nastąpiło to bardzo szybko ) miałem wrażenie że wszedłem do lodowatego morza

 

wczoraj wieczorem potraktowałem otwory w podeszwe silikonem sanitarnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty mają za sobą 500km i starty w 3 maratonach. Wyszło niestety parę wad.

1. W czasie deszczu są całkowicie wodoszczelne, w jedną stronę, woda co się wleje chlupocze nam w bucie przez najbliższe 20 km.

2. Sznurówki były zupełnie pocięte po 300km

3.Zauważyłem malutkie pęknięcie na plastiku o który opierają się bloki, jednak nie powiększa się i w niczym nie przeszkadza

 

A tak poza tym to genialne buciki za małe pieniądze. Na pewno lepsze to niż platformy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba będzie sznurówki zmienić na dłuższe by ich wiązanie mieściło sie z dala od korby

 

potraktowanie podeszwy silikonem sanitarnym zapobiega dostaniu sie wody od strony podeszwy

 

nie mogłem kontynuowac próby na suchość nóg bo co chwila dostawałem boczną falę tsunami od wyprzedzających blachosmrodów brr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...