Skocz do zawartości

[Cube Nuroad Pro] Dobiór rozmiaru ramy 56/58 - 180 cm, 85 cm


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z dobiorem rozmiaru ramy dla roweru Cube Nuroad Pro. Mam około 179 cm i około 84/85 cm przekroku. Zgodnie z kalkulatorem CUBE wychodzi mi rozmiar M. 

 

Miałem okazję przymierzyć u znajomych oba rozmiary rowerów i wydaje się że L była wygodniejsza (a szukam raczej turystycznej pozycji), przy czym była to jazda na kilkaset metrów. Czy może się okazać że na dłuższych dystansach wyjdą jakieś mankamenty większej ramy w moim wypadku, na przykład ból pleców? Muszę przyznać że ręce są odrobinę wyciągnięte, ale nigdy nie miałem roweru z barankiem i jestem mocno skołowany, może tak ma być? W rozmiarze M plecy wydawały mi się lekko przygarnbione a na chwycie dolnym kolana mogły "uderzać" o łokcie. Boję się, żeby nie wyrzucić pieniędzy w błoto..

Myślicie że w razie czego będę dał rady podziałać skróceniem mostka etc gdyby okazała się odrobinę zbyt krótka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowery projektuje się mając w głowie określone założenia a Ty szukając sprzętu powinieneś szukać w nim cech jakich potrzebujesz. Nuroad nie jest wycieczkowcem o "turystycznej" pozycji i takiej na nim nie uzyskasz.. Na L mogło ci być pozornie wygodniej (swoją drogą nie jesteś w stanie tego stwierdzić po kilku minutach bez doświadczenia) ze względu na większy stack a w rezultacie kierownicę wyżej o 2 cm. Tylko co z tego jeśli rower jako całość jest za długi

Twoim rozmiarem przy nuroad jest M i nie podlega to żadnej dyskusji. Jeśli uważasz, że nie odpowiada on twoim potrzebom to sobie poszukaj innego modelu i tyle

Edytowane przez Mihau_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...