Skocz do zawartości

[Bagaznik] Atera Strada dl - problem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam bagażnik rowerowy na hak jak w temacie.

Niestety mam z nim problem i nie potrafię sobie poradzić.

Mam wrażenie że ta cała rura gdzie są zamocowane pałąki do chwytania rowerów za ramę jest zbyt blisko rowerów i dlatego mocując rowery są one ustawione pod kątem odchylone do tylu. Oglądałem bagażnik wielokrotnie i nie potrafię znaleźć przyczyny. Bagażnik kupiłem uzywany i niestety nie potrafię nic się dowiedzieć od sprzedającego.

Czy spotkał się może ktoś z takim problemem lub jest w stanie mi doradzić co zrobić. Będę bardzo wdzięczny

IMG_20220503_153038.jpg

IMG-20220503-WA0005.jpeg

IMG-20220503-WA0003.jpeg

IMG_20220503_200004.jpg

Edytowane przez dyzio87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam bagażnik i co tu dużo pisać, przy pierwszym użyciu każdy bagażnik trzeba dopasować do Twoich rowerów, trzeba się trochę pobawić ale potem masz już bagażnik gotowy do szbkiego montażu przed każdą podróżą.

Generalnie musisz tak dobrać miejsce chwytu oraz samą lokalizacją łap aby wszystko grało, rowery powinny trzymać pion i nie dotykać się wzajemnie, aby uniknąć przetarć. Łapy są w pełni przesuwne, zdemontuj je całkiem, zamień miejscami - jednym słowem dopasuj 👌

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @marcesco skoro masz ten sam bagażnik, to chciałbym zapytać, czy uciebie wisi na hakw poziomie a rura z pałąkami w pionie ?

Tak zastanaiwałem sie że gdyby był pochylony w strone auta to wtedy rowery stały by w poziomie i nie było by problemu.

Patrząc na zdjęcia poglądowe tego bagażnika tak własnie jest.

A jak jest u Ciebie ?

Wrzucam zdjęcie w załaczniku aby wytłumaczyć o co mi chodzi.

Moj bagażnik wisi tak jak narysowana czerwona linia, a na zdjęciu wydaje sie ze jest ustawiony bardziej jak zielona linia.

 

strada.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie...

Bagażnik ustawia się "samoczynnie" podczas zaciągania tej wajchy na kulce haka, ale szczerze powiedziawszy to osobiście odchylam go w kierunku zielonej linii aby wyjechać z garażu podziemnego, także jest tam pewne pole do regulacji nachylenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem go ustawić wyżej ale on ma i tak swoją pozycję na kuli i nawet jak go ustawie wyżej to na skutek nacisku rowerów i nierówności jezdni, opuści sie podczas jazdy do momentu kiedy zaprze sie ramą o "szyje" kuli haka. Zastanawiam sie czy tutaj nie tkwi problem.

@marcesco

Ogromna prośba o sprawdzenie jak to wyglada u Ciebie

strada2.png

strada3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inny model więc tylko dorzucę, że bagażnik może się uszkodzić w sposób mało widoczny a skuteczny - ja się oparłem przy cofaniu o głaz i już nie mam funkcji odchylania, choć właściwie nie widać uszkodzeń. Tu mamy mocowanie na hak ze stali - mogło mieć jakąś przygodę. Sam hak to gnie się raczej w drugą stronę, no chyba, że ktoś wyrywa karpy :). Sam mam wymyślną metodę mocowania rowerów, w której kluczowe jest odchylenie pierwszego w stronę auta, aby nie spotykał się z kolejnym.

I jeszcze jedno - widzę, że golf kombi - dokładnie taki kolor jak mój - dałem mu z tyłu inne, twardsze sprężyny - też od VW, ale model o 50kg cięższy. Nie siadał tak bardzo. Jak hak jest z fabryki, to sprężyna powinna być twardsza od razu, ale jak dokładany, to warto pogadać z mechanikiem. Jest bardzo wiele fabrycznych sprężyn do golfa - tak co 25kg plus warianty alltrack, sport itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć, odgrzeję kotleta. 
Jak używacie adaptera na czwarty rower do Strady DL3 spinacie bagażnik paskami do samochodu? Pytam bo mam właśnie stradę DL3 kupioną z myślą o transporcie czterech rowerów, a nie bardzo widzę możliwość asekuracji paskami w moim aucie. Instrukcja twierdzi, że bez tego nidyrydy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odpowiadając Koledze Sikorowi - jeżdżę z 4 rowerami od 5 lat, nigdy nie używałem tych pasków, ale mój bagażnik ma 15 lat i zaczyna być zmęczony życiem - dzisiaj zrobiłem trasę 800km i jak dojechałem, mogłem otworzyć bagażnik auta bez odchylania platformy z rowerami. Szukam serwisu Atery by nieco odświeżyć to narzędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...