Skocz do zawartości

[opony] Giant Roam 4 - wymiana fabrycznych opon na coś lepszego


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Często widzę komentarze, aby w rowerze Giant Roam 4 2021 wymienić opony z fabrycznych na coś lepszego. 
Podobno przez wymianę tych opon można zwiększyć prędkość jazdy oraz ogólnie wrażenie z jazdy. 

Dodam, że moja jazda w 85% jest po asfalcie / 15% po jakieś mocno ubitym szutrze.  

Teraz zastanawiam się na co wymienić te opony...
Fabrycznie są to Giant CrossCut, osłona antyprzebiciowa, 700x42c 
Znalazłem kilka propozycji, chciałbym zasięgnąć informacji co specjaliści myślą na ten temat. 

https://www.centrumrowerowe.pl/opona-continental-double-fighter-iii-pd3446/
https://www.centrumrowerowe.pl/opona-continental-speed-ride-pd8311/

Co myślicie w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Poczytałem jeszcze trochę opinii w internecie i szczerze mówiąc coraz bardziej skłaniam się ku Continental Speed Ride. 
 

Bardzo mnie ciekawi czy rzeczywiście będzie taka duża zmiana na plus we właściwościach jezdnych, po wymianie tych opon

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bigerek napisał:

W zeszłym sezonie zrobiłem coś ok. 5k km. na Double Fighterach III i jeśli dobrze pamiętam to złapałem 1 lub 2 kapcie przez ten czas, w każdym terenie jeżdżone również w zimie. Fajne budżetowe opony.

Edytowane przez keltu
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, bigerek napisał:

Continental Speed Ride. 
Bardzo mnie ciekawi czy rzeczywiście będzie taka duża zmiana na plus we właściwościach jezdnych, po wymianie tych opon

Mam je i jestem z nich bardzo zadowolony. Przez 2 lata złapałem jakieś 2 kapcie z tego co pamiętam. Wg mnie są bardzo szybkie na asfalcie i szutrze. Dają radę na szutrze z ostrymi kamyczkami, w lesie  oraz stromych szutrowych podjazdach. Przegrywają z schwalbe lugano 2 na podjazdach asfaltowych jak trzeba stanąć na pedałach. Jest to związane z niższym ciśnieniem w kole.

Ogólnie polecam. Gravel dostaje "charakteru" z tymi oponami.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy "ogólne wrażenia z jazdy"?.Ja osobiście jeżdżę grawelem Accent Fourious na oponach CST Sensamo Master 700*38.Na asfalcie mega szybkie,szutru się nie boją i są mega pancerne na przebicia.Jedyna wada to że nie lubią wilgotnego asfaltu i trzeba się do tego przyzwyczaić.Aha....wbrew pozorom wcale dużo nie ważą.W ciągu czterech sezonów złapałem tylko dwa kapcie i tylko dla tego że że najechałem na gwoździe

Edytowane przez marcus65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...