Skocz do zawartości

[2500 zł max] Trekking


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam roweru trekkingowego do max 2500 zł. Mój wzrost to 178 cm, waga 95 kg. Chciałbym codziennie dojeżdżać 13 km do pracy i okazyjnie raz na dwa tygodnie zabrać córkę do fotelika na bagaznik o wybrać się na krótką 20-30 km wycieczkę. Myślałem o Kross Trans 3.0 ale mówią że przepłacony i że jakieś ośki mogą się wyginać pod wpływem mojej wagi.

Proszę o opinie, bo już mam mętlik w głowie, za dużo tych modeli, a mało opinii..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kross trans 3 ma napęd z wolnobiegiem , to faktycznie złe rozwiązania przy twojej wadze , a jeszcze fotelik ...  Ogólnie to dość słaby rower .

Szukaj roweru z kasetą - oznaczenie Hg ....    np http://www.unibike.pl/visiongts.html

Unibiki mają dopuszczalne obciążenie 140 kg więc spokojnie się zmieścisz . A cena ....  cóż .

Proponowany przez kolegę Wagant też jest na wolnobiegu więc odradzam . Ale tu jest jeden haczyk . Piasta z wolnobiegiem może mieć pełną ośkę mocowaną na nakrętkę i takie rozwiązanie jest słabe , nie dla ciebie . Są jednak piasty z wolnobiegiem ale mocowane na szybkozamykacz QR i takie rozwiązanie od biedy ujdzie . Choć przy tej cenie Uni i tak jest lepszym rozwiązaniem .

Edytowane przez WaGiant
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem trochę w necie i trudno przebić tego Unibika . Oczywiście że są dobre rowery ale cena też jest inna . Kross trans 4 , Wagant 5 albo wyższe modele tych producentów . W Media expert jest taki https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-trekkingowe/rower-indiana-x-road-3-0-m21-czarny-brazowy-r21

W decathlonie taki https://www.decathlon.pl/p/rower-miejski-hoprider-500-wysoka-rama/_/R-p-300906?mc=8405476&c=Zielony

Są jeszcze rowery Kands , Lazaro i kilka innych mniej znanych ( w każdym razie mnie ) marek . Problem właśnie w tym że są one mało znane i trudno powiedzieć jaka jest ich ogólna jakość i wytrzymałość , np kół .

Szukaj na pewno roweru który będzie miał piasty z szybko zamykaczami - QR , a najlepiej na kasecie . Co do amora i hamulców w tej cenie nie możesz mieć dużych wymagań .  Unibika mogę polecić bo kumpel ma i wiem że ten rower zniesie dużo . Jeśli chodzi o inne to tylko przeczytałem specyfikację .

Aha , wszystkie rowery które podlinkowałem nie są dobre , są co najwyżej wystarczające . Mały budżet ustaliłeś .

 

Edytowane przez WaGiant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...