Skocz do zawartości

[Siodełko] Wittkop Medicus Twin do trekkinga


Rekomendowane odpowiedzi

Oglądałem ostatnio takie siodełka w jednym ze sklepów sportowych. Generalnie wolę szersze siodła (jak mi popękało fabryczne trekkingowe od Meridy, to mi w ramach gwarancji dosłali szersze, bardziej miejskie De One na elastomerach i jest git mimo jazdy w pochylonej pozycji), ale wg oznaczenia Wittkopa do trekkinga powinno być węższe, a szersze (które bardziej mi się podoba) jest ponoć do jazdy w bardziej wyprostowanej pozycji na rowerze miejskim/elektrycznym. Na razie chcę pozostać przy tym De One, ale gdyby przyszedł czas na wymianę, to chcę mieć jakieś tam rozeznanie. Te Wittkopy wydają się solidne. Rozważam też powrót do tradycyjnego siodła trekkingowego (może SR). Dodam, że jestem z tych większych i ważę ok. 100 kg. Lubię pojeździć przez kilka godzin (miasto / lekki teren) i cenię sobie komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem Wittkopa Medicus w wersji trekking i bardzo sobie chwaliłem. 80km na z sakwami w różnym terenie (w tym po wertepach) na szosówce i w zwykłych spodniach nie było problemem. Przejechałem na nim ponad 2000km łącznie, po tym dystansie czuć, że się już trochę ubiło. Samo siodło solidne, nic nie odpadło, nic się nie urwało, nie zauważyłem żadnych problemów. 

Szerokość dobierz do kąta pleców. Decathlon ma to dość fajnie rozpisane, tutaj będzie analogicznie. Wersja "trekking" wg nomenklatury lidlowej powinna się spisać przy kącie ~60 stopni, ja tak miałem i było ok. Im kąt ostrzejszy tym zwykle siedzenie węższe, im bardziej rozwarty tym musi być szersze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...