Skocz do zawartości

[Scoot] zły rozmiar? zahaczanie o koło


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry Wszystkim,

Poszukiwanie pierwszego Gravela w moim rozmiarze teraz graniczy z cudem :)  Gdy coś znalazłam napotkałam pewien dyskomfort, tu na testowaniu Scotta Speedster 30 r.2021, przy  skręcaniu dwukrotnie zahaczyłam o przednie koło :( . Rozmiar roweru to XXS, mój wzrost 163, waga 50, rozmiar buta 37 i chyba wystarczy . Nie czułam że ten model jest dla mnie za mały po tym jak S mierzony okazał się zdecydowanie za duży. 

I tu moja ogromna prośba o poradę i wyrozumiałość, bo do tej pory tylko treking, górski rower/brak doświadczenia na gravel/szosa

Nie wiem na ile tak się może zdarzyć a na ile od razu wiadomo że ten rower jest nie odpowiedni dla mnie.

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie informację 

pozdrawiam

K

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Fuji Jari mam tak samo, a rozmiar jest ok. W codziennej jeździe bardzo rzadko będziesz skręcała kierownice tak mocno żeby zahaczyć butem o oponę, chyba że zahaczasz butem już przy małym skręceniu kierownicy. Warto sobie wyrobić nawyk podczas skręcania(gdy skręcasz w lewo lewa noga na godzinie 12, a prawa na godzinie 6 i odwrotnie).

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas codziennej jazdy nie ma to żadnego znaczenia, kiedy skręcasz tak mocno żeby była w ogóle możliwość zahaczenia to i tak nie kręcisz korbą. 

Także technika jazdy do doszlifowania a przy następnej "próbnej przejażdżce" z prędkością kilku kmh trzeba po prostu uważać. Kolejna sprawa, że ogromne znaczenie ma tu geo roweru, kąt główki ramy, wyprzedzenie widelca - na jednym rowerze każdy będzie haczyć a na innym nie

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Yarooo napisał:

W moim Fuji Jari mam tak samo, a rozmiar jest ok. W codziennej jeździe bardzo rzadko będziesz skręcała kierownice tak mocno żeby zahaczyć butem o oponę, chyba że zahaczasz butem już przy małym skręceniu kierownicy. Warto sobie wyrobić nawyk podczas skręcania(gdy skręcasz w lewo lewa noga na godzinie 12, a prawa na godzinie 6 i odwrotnie).

Dzięki wielkie, ad nogi mam odruch odwrotny więc do pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...