Skocz do zawartości

[1500-2000] Rower trekkingowy - który?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Szukam sobie roweru trekkingowego z osprzętem (bagażnik, błotniki, lampki itd.), tak żeby można było pojechać na weekend z sakwami ze znajomymi, nie robiąc jednak ogromnych przebiegów. Cena max do 2000 zł, choć im mniej tym lepiej. Początkowo ma to być w miarę podstawowy rower, jak spodoba mi się jazda i wejdzie w nawyk to po jakimś czasie kupię coś lepszego - na teraz nie mam takiej potrzeby.

Problem z wyborem jest taki, że większość ma ramę do 21", a biorąc pod uwagę mój wzrost (192 cm) bardziej zasadne jest kupno roweru na ramie 23". Przymierzałem się do 21", nie jest źle, ale na 23" czuję się jakoś pewniej, a i zawsze sprzedawca polecał również 23". Wybór mam więc ograniczony, wstępnie wyselekcjonowałem 3 poniższe i prosiłbym o krótką poradę - który z nich najlepiej wybrać.

1. Rower trekkingowy Zundapp 5.0 rama 22 cale 28 czarny - co prawda rama 22" jako kompromis między 21" a 23", ale wydaje się, że ma w miarę rozsądny osprzęt. Nie słyszałem jednak nigdy o tej marce, stąd małe wątpliwości, bo na papierze wydaje się chyba najlepszy.

2. ROWER MIEJSKI HOPRIDER 500 WYSOKA RAMA XL - rama 23", raczej niezłe wykonanie, długa gwarancja. Niby ciężko znaleźć minusy (z wyjątkiem tego, że kiedyś był taniej), ale...

3. Rower 28" STORM MARATHON 2.0 GTS rama ALU R.2021 - ...ale tu rama 23", również podstawowy osprzęt i aż 400 zł taniej niż ten wyżej. Dodatkowo przymierzałem się do tego modelu ale z ramą 21" i sam rower bardzo mi się podobał. Ma tylko 2 małe minusy - tylna przerzutka to Tourney (powyższe mają lepsze, ale podobno między Tourneyem a np. Acerą z 2. nie ma przepaści) i tylna lampka na baterie. Gdyby nie to - pewnie już bym zamówił.

 

Pozostaje tylko pytanie - na który najlepiej się zdecydować? Warto dorzucić te 400 zł do 1 lub 2, czy nie będzie aż tak dużej różnicy i lepiej zostawić te pieniądze na dokupienie reszty osprzętu do weekendowej jazdy? Najbardziej mnie kusi 3 ze względu na cenę, ale też nie chcę szukać na siłę oszczędności tam gdzie nie trzeba.

Rower używany nie wchodzi obecnie w grę, bo nie mam wiedzy by ocenić na miejscu czy warto coś wziąć, czy też nie, a potencjalny serwis i wymiana zużytych podzespołów też kosztuje.

Edytowane przez aqualite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aqualite, Storm odrzuć całkowicie z powodu wolnobiegu. Między Tourney a Acera jest (bardzo) duża różnica.

Postawiłbym na Decathlon - albo Twoja propozycja albo przedmówcy jeżeli wystarczy Ci napęd 1x9 i obejdziesz się bez przedniego uginacza.

Edytowane przez chudzinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Właśnie wolałbym mieć rower z przednim „amortyzatorem”. 
Wskazany Elops 500 wyglada na fajna propozycje, aczkolwiek jest te 100 zł ponad budżet, a tym samym droższy od Hopridera 500, który mam wrażenie oferuje ciut więcej. Biorąc pod uwagę wszystkie opcje zamówię raczej Hoprider 500, bo nic innego w rozmiarze ramy 23” nie widzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...